Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez milyen étrend? Fogyókúrás,...

Ez milyen étrend? Fogyókúrás, hízlaló vagy súlytartó?

Figyelt kérdés

reggelire: 1 liter víz + 2 tenyér nagyságú mini sós perec

utána 1,5 óra séta

ebédre: 1 tányér zöldségleves+ 3 nutellás palacsinta fahéjas porcukorral meg pici pudinggal a tetején

vacsorára: 2 szelet sovány sonka meg fél retek

168cm /51kg nő

meg ez kb. hány kcal volt? Ezzel súlyt tartok hízok vagy fogyok?

bocsi h ide írom csak máshol nem válaszolnak, és fontos lenne:)


2012. máj. 21. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

ez fogyókúra!


de amúgy nem is egészségtelen! de néha nyugodtan megehetsz egy füstölt kolbász is vagy szalonnát...nem fogsz attól elhízni.


Amúgy ez nagyon jó arány! a 168/51

2012. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jóféle lehetsz :)
2012. máj. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

azt nem tudom, h hány kalória, de ez nem igazán egészséges. tápláló hol marad?

elmondom, én hogy csinálom, szerintem az elég egészséges:

reggelire egyél valami tartalmasat, mert egyrészt az energiát ad egész napra, másrészt ha reggel nem eszel rendesen, sokkal inkább benned lesz a nasi iránti vágy. tehát nem véletlenül mondják, h fontos a reggeli. ja meg ha reggelire viszel be mondjuk zsírosabb dolgot, akkor később nem kívánod meg, és mint tudjuk, reggel sokkal jobb az emésztés, mintha este ennéd ugyanazt... tehát rizsa nélkül: reggelire egyél gyümölcsöt, mondjuk egy almát és hozzá vagy müzlit, vagy lekváros kenyeret... igyál teát, vagy inkább gyümölcslevet. ebédre valami olyat egyél, ami tápláló is, meg ami után nem leszel újra éhes, meg azért finom is. most sorolhatnék fel sok kaját, de annyi a lényeg, h bármi is legyen az, ne tocsogjon zsírban, legyen benne húsféle(ha nem az, akkor hal) és a köret lehetőleg zöldség legyen. pl: petrezselymes krumpli (vaj nélkül!) csirkemellel... rizs hallal... borsófőzelék pörkölttel (oké, ez egy fokkal zsírosabb).... tehát ilyenek. az a lényeg, h egész nap inkább sokszor egyél, de keveset. nem ám koplalni és teletömni magad 3 étkezéskor. inkább legyen reggeli, tízórai egy alma, ebéd, uzsonna egy tál eper, vagy egy pohár joghurt és este már semmi olyat ne egyél, ami megüli a gyomrod, vagy nehezen emészthető. és az is fontos, hogy alvás előtt 3 órával legyen. tehát ha te tizenegykor fekszel le, akkor nyolc után már ne egyél semmit!!! vacsira mondjuk én úgy szoktam, h megeszek pirítóst kefirrel, 2 szelet felvágottal és zöldségekkel (paradicsom, uborka, újhagyma...). vagy zsömlét egy kis husival és zöldségekkel.

igyál sokat egész nap, főleg vizet, mert az is csökkenti az éhségérzetet (meg egészséges is, bőrnek is jót tesz)... tehát amit én leírtam, szerintem egy tök normális, és tartható táplálkozás.


ja amúgy én nem fogyózom, nem azért eszek így és ennyit. hanem mert szerintem így az egészséges.

2012. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tyűű, ez nagy 0

egyél sokkal több húst, rizst, kumplit, változatosan gyümölcsöket (bár ebből ne sokat), zöldésgeket, zabpelyhet, tehát kb mindent

2012. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!