Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészséges, ha heti...

Mennyire egészséges, ha heti 4-5 nap tojást reggelizem?

Figyelt kérdés
Tükörtojás vagy rántotta, 2-3 tojásból. Tudom, hogy maga a tojás az jó, de ez így nem lesz sok? Az az igazság, hogy itthon csak ilyen reggelire tudom magam rávenni, egyébként nem nagyon szoktam reggelizni.
2012. máj. 26. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem sok, edd nyugodtan.

(ma már tudjuk a tojásban lévő koleszterin nem káros)

2012. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Hali! A tojássárgájában van a legtöbb koleszterin. Egyetlen sárgája kiteszi az egész napi egészséges koleszterin mennyiséget. + ehhez még gondolom eszel mást is, pl húst, tejterméket, stb. Javaslom, hogy csak egy sárgáját süss bele. Talán ma még nem érdekel a dolog, de az érelmeszesedés ennek köszönhető. És tévhit, hogy az érelmeszesedés az idősek betegsége. Én 32 vagyok...
2012. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
másodiknak is szól,a tojásban lévő koleszterin nem káros. "Jó" koleszterin. De valóban van "rossz" koleszterin is.
2012. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet lemaradtam valamiről :)
2012. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2012. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen ám, viszont a jó (HDL) koleszterin emelkedése sem minden esetben jó. Valami lipidek függvénye. Tegnap olvastam angol nyelvű szakirodalmakban. Szerintem a lényeg: kiegyensúlyozott táplálkozás, és testmozgás. A het 4-5x 2-3 tojásos rántotta nem gondolom, hogy kiegyensúlyozott lenne, úgyhogy szerintem inkább ne.
2012. máj. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
OK. Köszönöm. Lehet, hogy ez csak egy korszak nálam, aztán megunom. Szokott ilyen lenni. :)
2012. máj. 26. 12:50
 8/12 anonim válasza:
még ha rossz káros lenne a koleszterin, van megoldás:D nálam szokott néha tojásmánia bekattani, mikor szinte egész héten azt eszem valamelyik étkezés alkalmából, de mindig teszek bele fokhagymát, lila hagymát, pirospaprikát+még egy két apróságot, és mivel a fokhagyma is gátolja az érelmeszedést ezért meg van(lenne) oldva:DD
2012. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a növényi rostok gátolják a koleszterin felszívódását, ezért ajánlatos húst zöldséggel (nem krumplival vagy rizzsel) enni.
2012. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem egészséges ennyi tojást megenni de ez sokmindennel így van.
2012. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!