Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék egészségesen...

Hogyan tudnék egészségesen étkezni, ha nincs beleszólásom az itthoni főzésbe?

Figyelt kérdés

Már egy ideje törekszem rá, hogy egészségesen étkezzek, mértékletesen, stb. Cukros üdítőt sem iszom, csak vizet, mindemellett mozgok rendszeresen.

Viszont...anyukám a magyaros ételeket részesíti előnyben, (hamarabb megvannak, meg abból nagyobb adagot tud csinálni, és olcsóbb is...) amikről köztudott, hogy nem a legegészségesebbek és igen hizlaló, valamint zsírral főz szinte mindig.

Én szívesen főznék helyette is, hogy levegyem a válláról, de ez sem kivitelezhető, mert sulizom, ha szabadidőm van dolgozom, de az meg nagyon kevés pénz ahhoz, hogy magamra főzzek.

Beszéltem már erről anyukámmal, ő még mutatott némi hajlandóságot a változásra, de apukám...ő szinte el sem tudja képzelni, hogy zöldséges, barna rízses, csirkés ételeket kelljen ennie, maximum két hetente Egyszer. Ráadásul magas a vérnyomása is.....annak szerintem kifejezetten jót tenne az étrendbeli változás, de sajnos igen makacs. Még az általam készített sütiket sem hajlandó megenni, mert nem túrós rétes, hanem répatorta, aminek azt sem tudja milyen az íze, de már kifogásolja... A testvérem meg nem eszik meg semmilyen zöldséget, szóval a lehető legrosszabb helyzet ez:S

Valakinek valami ötlete, hogyan változtathatnék ezen?

Sajnos sokszor van olyan is, hogy nem ebédelek egyáltalán ezen okból...



2012. máj. 25. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
próbáld megbeszélni nyuddal, hogy legalaább az egyik fogás legyen mindig egészséges. pl ha töltött káposztát csinál, mellé egy könnyü z9ldséglevest főzzön. igy te is ehetsz meg apud is jóllakik...
2012. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én már 4 hónapja magamnak főzök+ néha eszem a többiekéből ha olyan

nekem egy betegség miatt kell ezt csinálnom de azóta teljesen beleszerettem az egészséges táplálkozásba

2012. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Ma például csirkemellet sütött. Meg is örültem, de kitalálta, hogy ő azt sajtos tojásos bundába süti meg egy tepsiben. Mondtam, hogy nem -e lehetne, hogy az enyémre nem rak semmit. Azt mondta, hogy azt úgy nem lehet mert akkor az nagyon megsül mire a többi pont jó lesz.. oké ezt is megértem, de mondjuk akkor félre rakhatna nekem egy kis szeletet amit magamnak megcsinálok, ahogy akarok. De erre is csak az volt a reakció, hogy hagyjam békén a "hóbortjaimmal". Meg, hogy ne fogyózzak stb. Képtelenek felfogni, hogy ez nem hóbort és nem fogyózás, csak egészségesen szeretnék étkezni...őket nem lehet rávenni sehogy és ez nagyon elszomorító. Magamnak nincs mindig időm se és pénzem sem főzni:S
2012. máj. 25. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? valószinüleg már csak pár év és aztán saját háztartásod lesz, és ott gy főzől ahogy akarsz. addg, ha ilyen hajthatatlan anyud, nins mit tenni. én pl. figyelembe veszem a család kivánságait... a rántott hust van akinek prézlivel sütöm van akine csak simá..nehogy már ilyen apróságokon akadjon fel az ember.
2012. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miert nem lehet akkor kicsit korabban kivenni.. stb. Mindegy, ilyenek a magyarok altalaban, nekik van igazuk. pff. Szerintem kezd el egyszeruen turkalni az etelt az asztalnal, az meg a tobbieknek nem fog tetszeni.
2012. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

:S sajnálom, hogy ilyen hajthatatlan

és ha megmondod, hogy téged nem érdekel, hogy ha később lesz kész a csirke de magadnak akarod megcsinálni?

2012. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!