Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ebéd után mit kell csinálni?

Ebéd után mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Van aki azt mondja, hogy az ebéd utáni alvás/szieszta hízlal illetve az ebéd utáni sport/mozgás sem jó, mert az emésztés nem tud rendbesen működni.

Most kb 700 kcalt ebédelhettem, idáig kb 1200 kcalnál tartok. Vacsizni csak egy pohár kakaóstejet szoktam inni. Minden nap mozgok. Egy nap futás, másnap 1,5 óra intenzív tornagyakorlatok. Ez így megfelel szerintetek ?


2012. jún. 5. 15:58
 1/4 A kérdező kommentje:
18 éves, 162 cm magas és 60 kg vagyok
2012. jún. 5. 16:00
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebéd után csak mosogatni kell, nincs semmilyen speciális előírás.
2012. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mozgás nem jó, mert tényleg rossz az emésztésnek (elvonná a vért, így nincs rendes emésztés, felszívódás). A belek környékére koncentrálódik ilyenkor a vér (szabályoz, melegít, felveszi a lebontott tápanyagokat, hormonokat szállít a további szabályozáshoz stb.), ha te sportolással elvonnád, akkor mind az emésztés problémákba ütközik, mind a mozgás is nehezebb, kellemetlenebb. Egy könnyű ebéd után egy kis átmozgatás persze nem árt (ne gémberedjenek el a tagjaid).

A szieszta nem hízlal. Egszerűen csak rendesen felveszi a szervezet a tápanyagokat. Ez hízlal. :) De ha nem viszel be túl sok kalóriát, mi tudna hízlalni? Akkor inkább hagyd, hogy minden egészségesen felszívódjon.

(Amúgy nem viszel be egy kicsit kevés kalóriát? 1500-ig simán felmehetnél, ha jól számolom.)

2012. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A tegnapi napom állt 1200 kcal-ból. Most, hogy beteg vagyok kissé többet ettem, talán 1800 is megvolt. Nem mozogtam, de jelenleg is azon dolgozom, hogy kiegyensúlyozottabbá tegyem a napom és ne mindig azon járjon az eszem, hogy mit egyek és mennyit és ne haladja meg meg az 1000-1200 kcalt.
2012. jún. 6. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!