Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízás. Hogyan? Mit kellene...

Hízás. Hogyan? Mit kellene tennem? 18 éves lány.

Figyelt kérdés

A családban senki nem volt, akinek a súlyával kellett volna küzdenie, szóval alkatilag nem vagyok hajlamos arra, hogy elhízzam, de nem akarok csontkollekció lenni egész életemben. 5kg-ot fogytam fél év alatt. 170cm vagyok 49kg-mal. Próbálnék hízni, de nem megy. Enni sem tudok sokat, hiába szeretnék. Normális kaját napi 1x eszek, amúgy ilyen egészségtelen dolgokat szoktam, csokit, csipszet.


Nem is kívánom úgy az ételt, ha pedig ilyenkor próbálkozok valamit enni, teljesen teltnek érzem magam és a hányinger is elkap.


Nem tudom milyen kérdést kellene feltennem. Esetleg, mi az amit semmiféleképpen nem szabad csinálnom, ha hízni akarok?

Mik azok a dolgok amiktől könnyen lehet fogyni?

Ha elkerülöm ezeket a dolgokat talán megállok a fogyásban és fel tudok szedni néhány kilót mellé.


2012. jún. 23. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Az esti evéstől sokat lehet hízni, de persze nem 2 hét alatt.
2012. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rendszeres, napi 5X-i étkezés, nem nagy adagokkal. Egy meleg étel legyen benne, és az lehetőleg ebédre legyen. Levest egyél, amikor csak lehet, és igyál napi két liter folyadékot.


A nassolásról tessék leszokni, mihamarabb! Egyrészt elveszi az étvágyadat, másrészt - ha nem mosol minden étkezés után fogat - tönketeszi a fogaidat. Ha mindenáron nassolni akarsz, mert nem bírod abbahagyni, akkor csoki és chips helyett egyél almát és müzliszeletet.


A fogyásra kell odafigyelni, hogy az megálljon. Ha nem tudsz egyébként alkatiulag hízni, az nem gond, sőt inkább előny. (Én is ilyen alkat vagyok, csak 10 cm-vel magasabb nálad).


Sport, mellette rendszeres étkezés. Ez pl. csökkenti a stresszt is, amely egyes emebereknél a fogyásban nyílvánul meg (nem bír enni az idegességtől).


Egyébént pedig fogadd el magad olyannak, amilyen vagy. :)

2012. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!