Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diétához szeretnék étrendet...

Diétához szeretnék étrendet összeállítani magamnak, ajánlanátok nekem honlapot, vagy leírást, esetleg könyvet ami a segítségemre lehetne?

Figyelt kérdés
Amit étrendeket találok neten, szinte mindig mindben találok olyat amit nem eszek meg... nagyon kényes a gyomrom, sok gyümölcsöt, és főtételt egyszerűen nem tudok megenni... olyan honlapot, vagy leírást keresek, ami alapján 3-4 héten át tartó változatos étrendet kialakíthatok magamnak... + ahol leírják, hogy melyik gyümölcsnek, zöldségnek kb mennyi a kcal tartalma...

2012. júl. 3. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
www.vitalist.hu
2012. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kriszti80 válasza:
Étrended összeállítását, nem fogod a neten megtalálni. Hogy miért? Erre Te magad írtad le a válasz: "mindenben találok olyan amit nem eszek meg". Az étrend tehát mindenki számára egyéni. Az egyéni étrend összeállításában pedig szakember, dietetikus tud segíteni. Az ő első kérdése viszont az lesz, hogy miben segíthetek? Tehát konkrétan mi miatt kéred (cukorbetegség, testtömegcsökkentés, táplálékallergia stb)az ő segítségét.Ha nincs olyan betegséged ami speciális étrendet igényel, akkor miért kéne számolgatnod a kalóriákat, miért kéne összállítani egy diétát? Még egy kérdés: gyomroddal voltál már orvosnál? Ne haragudj, mind-mind kérdés, de ezek segíthetnek a problémák valódi megoldásában.
2012. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyszerűen fogyókúrához kéne, és a változatosabb étrend kialakításához, a gyomromnak semmi baja csak képletesen értettem... kcal -okat azért kéne számolnom, mert olyan étrendet szeretnék ami mellett fogyni is fogok, a rendszeres testmozgás bőven megvan, csakhogy jelenleg szüleim miatt disznót eszek disznóval, nemrégen értem el a 120kg-t és nem szeretném elérni apukám 180 kilóját, át szeretném alakítani az étrendemet valami egészségesebb módra...
2012. júl. 8. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Belgyógyászati és gasztroenterológiai ,endokrinológiai kivizsgálást követően keress fel egy dietetikust. Jah és költözz el otthonról!
2012. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem dietetikust keresek, hanem egy értelmes és kellőképpen bő,kalóriatáblázatot, valamint szakirodalmat a fogyókúráról és diétáról... kaptam is kielégítő választ privátban, úgyhogy kérem szépen a dietetikusos hülyeségeket mellőzni, nekem senki nem fogja megmondani mit egyek, főleg nem egy okjs szakmát végzett jól marketingelt a vízcsapból is csak ő folyó "szakember"... pontosan azt fogom enni amit akarok, amikor akarok, és fogyni is fogok... belgyógyászhoz sem kell mennem, hiszen makk egészséges és erős vagyok, mindössze több kalóriát viszek be mint amennyit felhasználok... a kérdésem azért nem úgy szólt, hogy mondjatok egy dietetikust nekem, mert nem kell dietetikus... nővérem is az, tudom milyen kontárság az a szakma...
2012. júl. 8. 21:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Mit csinál egy dietetikus olvasd el a wwww.mdosz.hu oldalon! Ajánlom figyelmedbe!


A dietetikusok olyan felsőfokú végzettséggel rendelkező élelmezési és táplálkozási szakemberek, akiknek feladata a betegélelmezésen és közétkeztetésen túl táplálkozási tanácsadás a gyógyítás különböző területein, valamint a táplálkozással és életmóddal összefüggő betegségek megelőzése, vagyis a korszerű, kiegyensúlyozott táplálkozás megismertetése a lakossággal.

2012. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ettől a kis ismertetőtől, függetlenül nem fogom jobban tisztelni a szakmát, egy kineziológusnál... tehát semennyire... és továbbra sincs a kérdésemhez semmi köze a témának...
2012. júl. 9. 17:50
 8/8 anonim ***** válasza:
sajnállak
2012. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!