Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 21 évesen 35 kilo Mit tegyek?

21 évesen 35 kilo Mit tegyek?

Figyelt kérdés

21 évesen még mindig azon szenvedek hogy legalább a 40 kilót elérjem...sokat eszek válogatás nélkül, soha nem voltam anorexiás és nem volt evés zavarom se. Miért nem tudok hízni?!?

tükrözéstől elkezdve minden vizsgálat volt már, de nem találtak semmit...már le se megyek a háziorvoshoz, hogy csináljon már valamit, mert hülyének néz és mindig elhajt, hogy nem érti mi a bajom apu is vékony volt ne foglalkozzak vele :/ ...elegem van már, de nem tudok vele mit csinálni...ehetek bármit bármennyit egy dekát se hízok :(


2012. júl. 6. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Nővérem is ilyen, 3 gyerek után is olyan vékony, mint 20 évesen. A 175 centijéhez 50 kg-nál több ritkán volt, inkább csak a terhességek alatt.


Hány cm vagy? Ez is fontos azért. Nagyon nagyon kevés a 35 kg egy átlagos testmagassághoz, viszont ha olyan 140 cm vagy, akkor jó :) A vizsgálatokat ajánlottam volna, de ezek szerint ezen túl vagy. Gasztroenterológusnál jártál? Nincs esetleg valami emésztési problémád? Gyomor- és bélproblémákra is utalhat ez a fajta soványság. Elég fehérjét kap a szervezeted? Bár ez alapján eszel rendesen.


Próbálj esetleg valami teákat, sokat segíthetnek hasonló bajokon, nézz utána, milyen gyógynövények jók ilyesmire. A Béres cseppre is azt mondják, hogy jó étvágyat hoz. Ha a vizsgálatok semmi eredményt nem mutattak, akkor próbálkozz ilyenekkel, már csak az is sgíthet, ha hiszel benne :)

2012. júl. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hogy 50 vagy 35 kg...

21 évesen a 140 cm-t is kizártnak tartom.


Mit és mennyit eszel?

2012. júl. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak ilyen alkat vagy.

Én 20-22 éves koromig azt ettem amit akartam annyit amennyit akartam mégis röntgen nélkül is látszott minden csontom. Aztán most 30 évesen 110 Kg vagyok (már kb 2 éve tartom a súlyom) :)

Doki szerint megállt a növés és elkezdtem "szélesedni" XD

Soványan is jól éreztem magam meg most is jó a közérzetem. Betegségem nincs...

2012. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
155 cm vagyok...gyakorlatilag folyamatosan eszek, mindig rágcsálok valamit (jó vizsgaidőszakba nem sűrűn ettem, de szerencsére ahogy vége lett el is múlt az étvágytalanság :) ) Még éjfélkor meg hajnali 3kor is fel kelek azért, hogy egyek. Ugyan azt eszem mint a család (és a család átlagba túlsúllyal küzd) Eddig ami a legtöbb voltam életem során az a 38 kg. de pillanatok alatt felmegyek 38 ra és le is adom 35 re. Ez a 3 kiló ugrál rajtam évek óta, pedig mindent ugyan úgy csinálok. Voltam gasztrón is ott tükröztek biopsiat vettek a duodenumból (patkobél), hogy van-e lisztérzékenységem, de nincs...ez kivételével rengeteg vérvételem volt ott nézték a pajzsmirigyet is a cukrot is minden normális (szerencsére) Már mindent próbáltam béres csepp, teák, vörösbor, sport vagy az állandó fekvés hátha valamelyiktől hízok, de kitartok a 35 és 38 között :( ... jelenleg 35 vagyok, de volt már olyan is decemberbe, hogy 32 voltam (akkor állandóan itthon feküdtem és zabáltam) ez most lehet h hülyén hangzik, de minnél többet eszek annál könyebben fogyok :/ ...és az orvos már nem hajlandó vele foglalkozni, amikor utoljára ott jártam azt mondta, hogy alkati vagy pszichés és ír fel nekem nyugtatót (de azt nem fogadtam el, mert tudom h nem pszichés, sose akartam vékony lenni és utálom már 5 éve nem voltam a balatonba se mert nem akarok így fürdőruhát felvenni :( utálok tökürbe nézni...a szemem alatt is tiszta lila /gondolom vékony a bőr/. Ez a korós soványság okozhat valamilyen betegséget? (hála Istennek nagyon ritkán vagyok beteg szinte soha) De ha a túlsúlynak ennyi rizikója van akkor gondolom ennek is van :( .
2012. júl. 6. 09:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha azt mondják, ne foglalkozz vele, akkor ne foglalkozz vele. Te így működsz. Esetleg

Google > táplálkozási tanácsadó

2012. júl. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem sportolj sokat, ajánlom a futást
2012. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem menj el egy magán gasztroenterológushoz..sajnos az sztk orvosok sokszor nem nagyon foglalkoznak a betegekkel
2012. júl. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem is keress fel egy másik orvost

amúgy nem mindegy hogy mennyit eszel, mert lehet hogy ami neked sok az igazából kevés

egyél sok sok olajos magvat, rizst, kenyeret, krumplit, husokat, gyümölcsöket-banán,

igyál tejet napi 2-3pohárral, tegyél bele mézet is úgy hízlalóbb

amit csak tudsz kaját tedd dúsabbá. de egyben egészségesebbé is

2012. júl. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem meg próbáld ki a paleo étrendet.Mert valamit biztos hogy nem bír a szerveteted,és a lisztérzékenységet nagyon sokszor csak sokadszorra találják meg...
2012. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2012. júl. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!