Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hírtelen fogyás, rosszúllét,...

Hírtelen fogyás, rosszúllét, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám eléggé komplex, ugyanis kiskorom óta néha előjön rajtam egyfajta hipochondria, amit elsősorban a hányinger "bebeszélése" jelent mostanság nálam.


Sajnos ez a hányinger (nem tudom eldönteni, hogy betegség, gyomorrontás, vagy ténylegesen bebeszélem) olyan szinten érint, hogy az elmúlt kb 1 hónapban 6-7 kilógrammot fogytam. Igaz, rendszeres és intenzív sportot űzök mellette, de ez mégiscsak durva. Sajnos ugye a hányinger miatt enni és inni nem merek, így fogyok. A szüleim is csak piszkálnak miatta, nem segítenének, pedig már felvázoltam a problémát.


Mai éjszaka nem tudtam aludni, forgolódtam, mindenre felriadtam, és nagyon vert a szívem, legalábbis a minden testrészemen éreztem a szívverésem. Lényegében semmit nem aludtam mert nem tudtam. Reggel mintha még a péniszem mérete is láthatóan csökkent volna, ilyet soha nem tapasztaltam még. Lemértem reggel, 50 kg voltam csak.


Várom a javaslatokat, mit tehetnék, mi lehet a bajom. Sajnos nagyon megkeseríti az életem.


Fiú, 15 éves


2012. júl. 15. 06:52
 1/6 anonim válasza:
Nem lettél az átlagon felül izzadékony mostanság?
2012. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kár tippelgetni mi lehet. Igen, lehet hogy hipohonder vagy, és az hogy nem eszel, + sportolsz, bőven elég ahhoz hogy fogyj. Viszont most ugyis nyári szünet van, menj el háziorvoshoz, kérj laborbeutalót lehetőleg TSH-val együtt , utána remélhetőleg megnyugodsz.
2012. júl. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Menj el a háziorvoshoz, ezt ki kell vizsgálni, rengeteg betegség tünete lehet a hányinger, itt párat felsorolnak:

[link]

2012. júl. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most reggel rendesen beidegeltem magam, jól bezabáltam és ittam mint a szamár, semmi bajom, tehát a hipochondria volt a problémám.
2012. júl. 15. 09:23
 5/6 anonim válasza:
pszhiés... én is ilyen gonddal küzdök, nekem a fogamzásgátló tabletta után jött ki rajtam előtte semmi problémám nem volt ... énis 5-6kg-t fogytam , napi 1szendviccsel elvoltam , ma már normálisan eszem dee B6 nélkül még az utcára sem merek kilépni , úgy érzem biztonságot nyújt nekem még akkor is ha a zsebembee van, régebben napi szinten szedtem a B6-ot még mikor suli volt, aztán rájöttem, hogy ez hülyeség csak ha szarul vagyok akkor szedem mert nemfog hatni ha mindennap!!! Már jobban érzem maagam, lehet a suli hozta még ezt az egészet... A tömegben a mai napig rosszul leszek hányni tudnék!!! Orvoshoz nem szeretnék fordulnii, bízom benne ,hogy kinövöm, (régen kiskoromban is volt ilyen problémám) ...
2012. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szerintem is pchiés alapon van. velem is ez volt elég hosszú ideig. így visszagondolva nem tudom miért alakult ki nálam(de mintha úgy emlékeznék, hogy a szüleim válása után volt ez)..egyszerűen alig ettem mert féltem, hogy kihányom. a rokonaim folyton piszkáltak, hogy egyek már de egyszerűen nem bírtam..volt hogy addig mondogatták, hogy egyek már míg végül sírva futottam el(pedig tudom hogy nem akartak rosszat és nem is voltak durvák csak érzékeny is voltam akkor még és rosszul reagáltam, de mit lehet várni egy kislánytól?!)..egyfolytában azt a bizonyos gombócot éreztem a torkomban..szörnyű volt..de egy idő után megfigyeltem, hogy ha letudtam "nyelni" azt a gombócot(márpedig mindig letudtam) akkor megnyugodtam mert tudtam, hogy biztos nem fogok hányni..szóval nyeltem egy nagyot és ha lement a gombóc (még ha utána újra éreztem is a torkomban) akkor kicsit megnyugodtam...végül elmúlt ez a dolog nálam de a mai napig mindenhova(persze ha csak a kisboltba megyek akkor azért nem :D) viszek magammal 1 deadalont mert megnyugtat a tudat hogy bármikor bevehetem :) sajnos jobb tanácsot nem tudok írni mint a "nagy nyelés", nekem ez bevált ez a módszer(már ha ezt annak lehet nevezni)...:)

15/L

2012. júl. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!