Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg társak, reggelire...

Cukorbeteg társak, reggelire mit egyek, hogy ne legyen magas az értékem?

Figyelt kérdés
A rozskenyér felvitte. Jó kenyérrel majdnem jó, épp határ érték. 40g-ot kellene ennem, de lehet ez nekem sok. Minden más értékem jó, csak a reggeli nem. Esetleg kenyér helyett tudnátok mást ajánlani? Vagy egyek kevesebb Ch-t, de akkor nem lesz meg a 180g. (180-as diétán vagyok, 6-szori étkezéssel.) Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 24. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Figyelj oda arra is, hogy estére mit eszel, ez is befolyásolja a reggeli vércukor értéket, de azt is, hogy mennyire érzed magad éhesnek.


Reggelire egyél tojást. Laktat, energiát ad, nincs benne szénhidrát, és változatosan készíthető. Kevés rozskenyérrel, zsemlével, korpás kiflivel.

A fehérje legyen a reggeli "nagyobbik fele". Joghurt, kefír, túró, tojás, felvágott, sonka, mellé lehetőleg kis friss zöldség (paprika, paradicsom, hagyma, retek, mikor minek van szezonja, vagy mi olcsóbb, és kevés lassan felszívódó szénhidrát.

2012. júl. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akkor az vagy nem rozskenyér volt, vagy tényleg neked felviszi. Általában színezik valami szénhidrát dús cuccal.

Inkább dokival kéne beszélni, hogy mennyivel kéne emelni az inzulin/gyógyszer adagot.

2012. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A tojásban van szénhidrát...
2012. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok inzulinos szerencsére. Terhességi diabéteszem van.

Szerintem sem volt rozskenyér! Tojást 1 héten max. 3 db-ot javasolnak (diabetológián). A tejterméket nem javasolják reggelire, mert a tejcukor megemeli a vércukrot.

Ezért vagyok patt helyzetben...Holnap megpróbálom a kevesebb tk kenyeret, sonkával, paradicsommal. Esetleg még ötletek?

2012. júl. 24. 22:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Inkább fehérkenyér akkor, úgy látszik valami rozskenyérnek kiállított dolgot vettél.
2012. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csak a ceres tönkölybuza kenyere nem tartalmaz fehér lisztet a többi mind. Épp ezért ezek meg is emelik a cukor szintet. Próbáld ki az update kenyeret vagy ezt a ceres-t
2012. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket.
2012. júl. 25. 08:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is.. Nem tudom, hogy melyik hülye írta, hogy a tojásban van szénhidrát. Mert nincs... 0,7g CH/100g Nem tekinthető szénhidrátnak, PLÁNE, hogy azokból a dolgokból, amelyek 5g és annál kevesebb szénhidrátot tartalmaznak, abból annyit eszik a cukorbeteg, amennyit egy normál ember megehet...

Mellesleg én a kalória miatt nem ajánlanám a tojást...

Egyébként van például az Abonett is, kenyér helyett.. Bár nekem kifordul tőle a gyomrom.


Most ugye az nem derült ki, hogy I-es vagy II-es tipusú cukorbeteg vagy...

Bár a 6szori étkezés alapján gondolom, hogy inzulinos vagy, HumulinR és HumulinN inzulinnal.

2012. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok inzulinos szerencsére. Tudnál reggelire ötleteket adni? Csak a reggeli értékem magas.
2012. aug. 18. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!