Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Munka utána fejfájás miért....

Munka utána fejfájás miért. Kevés folyadék?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Általában napi 0,7 l fekete vagy zöld (puskapor) teat szokatam munka közben megenni (termoszból), folymatosan. Nem filteres, szálas. Ebédnél 0,5l vizet. Késő délután csak vizet. Kb ugyanennyit, tehát 0,7l. Szerintem ez elég sok, de esténként mégis gyakran előfordul, hogy fáj a fejem. Viszont néha magamba erőltetek még több vizet, akkor ez nem szoktt annyira előfordulni.


Szóval szerintetek kevés ez a mennyiség? (kb 90kg férfi vagyok)

Vagy csak a fáradságtól fáj a fejem, és ez normális? (9 órakat vagyok az irodában, 8 órakat alszom)

Vagy nem jó teát iszom, és még az is dehidratál?


2012. júl. 25. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A zöld tea egészségesebb tudtommal,mint a fekete, mert sokkal kevesebb a koffein.

A folyadék sz.tem elég.Bár,ha kg vagy lehet nem kb 2 L kéne,hanem 2,5 L mondjuk =)


Vagy:

Nem túl stresszes a munkahelyed esetleg?

Családi problémák?

Nem alszol jól?/Pihentetően?

Gondolkozz el ezeken sz.tem = )

2012. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A koffein vízhajtó, így hiába iszol nem keveset, többet pisilsz is, így végül mégis kiszáradsz. Ha a tea helyett koffeinmenteset innál (koffein a zöldteában is van!), vagy több vizet innál mellé, remélhetőleg elmúlna a panaszod. Amúgy is jobb lenne még valamivel többet innod, mert ez így még 2 l alatt van, és 2-3 l az ajánlás, szóval nyugodtan növelheted.
2013. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!