Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A túlzott vízfogyasztás is...

A túlzott vízfogyasztás is lehet káros?

Figyelt kérdés

mindenhol azt olvasni h minél több viz:min. 2liter..

de mivan ha én a másik végletbe tartozom, azthiszem rengeteget iszom egy nap..nem csak mert szomjas vagyok előttem van és iszom:)

kb 5litert is egy nap..ennek lehet vmi mellékhatása?


2009. júl. 16. 14:54
 1/8 anonim válasza:
60%
Nem hiszem, hogy lenne...semmilyen szempontból nézve nem káros az egészségre, csak annyi, hogy sokat fogsz pisilni.
2009. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

én azthallottam h lehet káros is.

A túlzott vízfogyasztás is „hiányt” idéz elő, ez a vízmérgezés, oka a vese kiválasztóképességét meghaladó folyadékbevitel, következménye agyödéma lehet.


[link]

2009. júl. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Végül is a cukorbetegség egyik jele az állandó szomjúságérzés,ami nagymennyiségű vízeléssel jár.De,ha ezen kívül semmi gyanusat nem érzel magadon,akor szerintem nincs baj.De a saját megnyugtatásod miatt elvégeztethetsz egy vércukor vizsgálatot.(amit amugy se árt évente elvégezni.)
2009. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. ha valaki extrém mennyiségű vizet bevedel, akkor felborítja a szervezete ionháztartását és súlyosan megterheli a veséjét meg a szívét, ergo bele is halhat.
2009. júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A versenysportolóknál előfordul a vízmérgezés, ahogy azt előttem is írták. Ez akkor történik ha gyakorlatilag kimosod magadból az ásványi anyagokat. Szerintem öt liter még nem veszélyes, de ha mégis aggódsz akkor lefekvés előtt vegyél be valamilyen ásványianyag pótlót. Éjszaka csak nem kelsz fel inni, de legalábbis nem gyakran...:)
2009. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát én egyszer próbáltam a szaromat visszanyomni a seggembe de nem ment
2009. júl. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azt nem tudom h lehet-e, de az biztos h a sok folyadék nagyon jó, méregtelenítés szempontjából is. Meg persze itt a nyár...
2009. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A túlzott mértékű vízfogyasztás kiszárítja a sejteket, és hosszútávon a veseműködésnek se tesz túl jót.
2014. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!