Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kb.12 éves koromtól 16-17ig...

Kb.12 éves koromtól 16-17ig rengeteg cola-t ittam. Hogyan tudnám ezt 'jóvátenni'?

Figyelt kérdés

Kb. 12 éves koromtól kb. napi 1 üveg cola-t megittam, persze voltak kihagyások, de jelentős mennyiségről van szó. A napi 1,5 l sztem általában megvolt. 14-17 éves koromig dohányoztam is, amiről már sikeresen leszoktam, viszont mióta leszoktam a cigiről, valamiért egyre jobban kezd érdekelni az egészségem, és kezdek félni, hogy a sok elfogyasztott üdítőből problémáim lesznek. Valóban van félnivalóm? Az eddigieket hogyan tudnám minél gyorsabban "kitisztítani" ? Szóval minél több víz és akkor nem lesz belőle később bajom, vagy valami méregtelenítő kúra, vagy b**ni az egészre?:D

Előre is köszönöm a választ:)

18/F


2012. júl. 27. 01:37
 1/4 anonim válasza:
Baszni az egészre, de elkezdeni lelkiismeretesen sportolni. Bármit amit szeretsz. Futhatsz, tekerhetsz, kondiba mehetsz, csak ne punnyadj, mert hosszú távon az egyhelyben ülés és a zabálás károsabb mint az a 3 év cigi.
2012. júl. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha semmi bajod nincs akkor nincs mitől félned...
2012. júl. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogászati ellenőrzésre mindenképpen járj el ha nincs is problémád.Inkább negyedévente nézess rá a fogaidra.A cola biztos meggyengíti a fogakat.Ha nincs problémád a fogaiddal akkor is nyugodtan mond el ezt a fogorvosodnak és kérdezd meg nem kell e ecsetelni esetleg.Amúgy nem hiszem hogy méregteleníted kellene 18 évesen még jól működik az öntisztulás a szervezetben.Amúgy ha szereted az ízes italokat akkor menj el egy egészség boltban és próbálj ki különböző fajta szörpöket teákat.Drágább de jobban megéri mint a műanyag lötyi.Ártani nem ártasz magadnak kivéve ha allergiás vagy valamire.
2012. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Julie S ***** válasza:
Élj ezentúl egészséges és aktív életet. A testünk sok mindent kibír, főleg fiatalon. Úgyhogy lényegében b*szni az egészre, pontosabban a múltra. A jelenben/jövőben meg már másképp csinálni a dolgokat. :)
2012. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!