Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlsúlyos az öcsém, mit...

Túlsúlyos az öcsém, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ne röhögjétek ki a tesómat, és ne szidjátok a szüleimet, mert nagyon szomorú vagyok így is, most is bőgök.:( Az öcsém 9 éves, 150 centi felett van pár centivel és 53 kg. :( Szívbeteg, szeret playstationozni, és nem hogy ásványvizet inna, hanem azt a cukros bolerót. Nyáron nem mozog sokat, csak iskolába, és megkérem anyát, hogy tiltsa meg neki a büfében a melegszendvicset és a csokit. Az orvosa mondta, hogy ne bántsuk, hanem fogjuk diétára , és mozogjon. Neki könnyített tesije van a szíve miatt, de hálát adok az égnek, hogy heti öt tesijuk lesz és úsznak is. Plusz, 2,5 km re lakunk a sulitól, ezt a távot biciklivel tesszük meg.És az a baj, hogy este lesz éhes. Én így osztanám be az étrendet:

reggeli: egy kis szendvics agy valami rántotta, víz.

tízórai: gyümölcs, szintén víz

Ebéd: egy tányér leves, hús és valami köret. Itt a mennyiséget kell betartani.

Uszonna: Egy alma vagy akármi, natúr jogjurt, gyümilé vagy víz.

Vacsora: mi általában sült virslit, főtt tojást, tükörtojást, sült szalonnát eszünk vacsorára.Ebből keveset, és így este hét után nincs evészet. Jó, én beszélek, akin van felesleg, de még így is kevesebb kiló vagyok nála. Remélem most már a fejükhöz kapnak anyáék, mert egy 13 kg - t le kell dobnia a drágalátos öcsémnek. Tényleg ne röhögjetek, szerintetek, hogyan adjuknk le róla, min. 10 kilót? Ha kell, én is betartom az étrendet, de le kell fogynia, mert azt a szégyent nem fogom elviselni, hogy kicsúfolják! Mivel magas, így csak annyi látszik, hogy van egy kis hasa, de a mérleg meg nagyon sokat mutat.:/



2012. aug. 28. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Vedd figyelembe öcséd magasságát. Ehhez mérve az 53 kg. normálisnak mondható. Egy kicsi pocak nem baj, főleg hogy még csak 9 éves.

Persze a csokikról és az agyonvegyszerezett cukros löttyökről próbáld leszoktatni, és tarts vele, mivel egyedül nehéz lehet ez az út. Ha meg azt szeretnéd hogy fogyjon, akkor a diéta önmagában nem elég, ott sportolni kell. Sportolni viszont csak orvosi tanácsadás után kezdjen el (a szíve miatt).

2012. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

9 évesen én is dagadt voltam meg összezabáltam minden cukros sz*rt :D

a fiúknak úgy is van olyan időszakuk, hogy hamar megnyúlanak, akkor majd úgy is megnyúlik és eloszlik rajta... és nem is vészes a súlya. meg majd ha a lányok elkezdik érdekelni úgy is oda fog erre figyelni

2012. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A magassága miatt tényleg nem lenne nagyon nagy gond a súllyal, de már van tokája is.:S Am a mozgást bírja, de ezt a túlzott terhelést nem. Például az orvos nem engedné hogy 2 órán keresztül fusson olyan tempóban, hogy kiverje a víz. Azért apára is haragszom, mert engedi playstationozni, nemhogy eltiltaná, és kiküldené, biciklizni, focizni. Legjobban anyáékra haragszom. Azzal nem lesz semmi megoldva, ha hét óra után nem eszik, mert hiába, ha egész nap zsíros kaját evett, és nem csinált semmit.:/ Én se vagyok egy nagy sportoló, de...ez azért már nagyon nagy kitolás vele. Apa szerint: én is duci voltam alsóban, de felsőre már vékony voltam, megnyúltam blablabla.Ja, de hiába magyarázom hogy hiába lesz 190 centi, ha folyamatosan zabál. Ők persze: á, dehogyis! Ha így folytatja, 50 évesen már meg fog halni a zsír miatt. Az hogy szívbeteg, nem azt jelenti, hogy nem mozoghat. Elkényeztetett kiskölyök, már komolyan azt se tudom mit csináljak. Meg is érdemli a sorsát, ha ilyen igénytelen.Szánalmasok a szüleim is , már komolyan. Nem baj, majd nem én fogok kórházakba járkálni 30 évesen.

2012. aug. 28. 16:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Ezzel nyugtattam magam egy ideig, de... mi lesz, ha zabálni fog orrba-szájba? Elég szép gyerek, a lányoknak biztos tetszeni fog, de nem úgy, hogy egy malac a teste.
2012. aug. 28. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!