Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kezdjek a savtúltengésemme...

Mit kezdjek a savtúltengésemmel/refluxommal? 19/L

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete kezdődött hasfájással, hányingerrel. Elmentem orvoshoz, aki adott néhány tippet a táplálkozással kapcsolatban és mellé még egy gyógyszert. Ez be is vált, egészen a suliig, ahol hála a jó égnek, újra kezdődött az egész. Holnap megyek vissza a dokihoz, de nagyon félek. Félek, hogy azt mondja el kell mennem gyomortükrözésre vagy valami hasonló guszta vizsgálatra és nagyon elhúzódik a végén. Attól is rettegek, hogy esetleg sosem fogok normálisan helyre jönni és a végén soha nem fogok egy normálisat újra enni. Valaki tudna nekem biztatót mondani?

2012. szept. 9. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A sulival elkezdődött a stresszesebb életmód is gondolom,az pedig nagyban rontja a helyzetet. Nem biztos, hogy elküld tükrözésre a háziorvos, lehet, hogy először a gyógyszer dózisán emel, vagy mást ír fel.
2012. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én már 50 éves vagyok, és egész életemben szenvedtem ettől. Sajnos az ideges természet miatt van. Most már én is szedek gyomorsav-ellenálló tablettát évek óta, de a legkisebb stresszre mégis előjön a kórság.

Nekem a gyomortükrözést nem is tudták rendesen megcsinálni, annyira öklendeztem. Végül maszek alapon mentem el, ahol elvégezték altatásban, de 60 ezer forintomba került.

Fiatal koromban nekem az használt, ha rendszeresen étkeztem, mindig kábé ugyanabban az időpontban. Azt nem mondom neked, hogy ne idegeskedj, mert az úgysem megy... :)

2012. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek írták, valószínűleg nálad a stressztől van a savtúltengés. Bár nem tudom ilyen esetben is segít-e, de próbáld ki, hogy reggel, éhgyomorra megiszol egy pohár vizet, amibe belefacsarsz egy fél citromot.

Most biztos kiakadtál, hogy a savanyú citromot ajánlom sok savra, de nézz utána, a citrom valójában lúgosít. Így nagyon jó a sok savra, a gyomorfekélyre...

2012. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem akadtam ki tőle, mert már valami hasonló löttyöt keverek magamnak....Szóval itt az újabb kérdés, ha én most teljes életmód váltást eszközölök, akkor megszabadulhatok ettől egésztől? Úgy értem egészséges táplálkozás, stressz mentes (legalább is kevesebb stressz) élet és sport tud nekem segíteni?
2012. szept. 10. 17:08
 5/7 anonim válasza:
nekem is 25 évesen jött elő a dolog, de nem is tudtam mi ez, többször kötöttünk ki éjjel a sürgösséginm ire eszébe jutott az egyik dokinak h el kéne menni gyomortükrözésre, ahol kiderült mi a gond.Én is gyogyszert szedek azota, és nagyon oda kell figyelnem hogy mit eszem és mikor, sajnos sok mindenről le is kellett mondanom aket amugy nagyon szerettem, de még iyg is a legkissebb stresszre kijön a dolog és baromira tud fájni (sajna kis fekélyem is van).Nekem is a nagyon rendszertelen étkezés hozta elő (napi 12 órát dolgoztam és csak egyszer ettem este 9-10 körül) meg persze a stressz.A gyomortükrözéstöl ne félj, ki lehet bírni, én még lidokaint se kaptam elötte.Igyekezz minnél rendszeresebben enni és olyasmit ami nem csinál sok savat, ennek már jol utánanézhetsz a neten, most nem sorolnám a kajákat...De nekem pl jol bejön a napi 1 pohár tej lefekvés elött!
2012. szept. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Takács Jánosné ***** válasza:
Nagyon fontos az étkezés pl.éhgymóra vacsorára TILOS nyers gyümölcsöt enni kerüld az édeset az élesztőset, a savanyút kivéve a citom /mert az savanyú de lugosit/.a fehér lisztet és a nyers paradicsomot sok sikert az új diétához bisztos hogy segítenifog de napi szinten ihatod a Salvusz vizet
2012. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindent meg fogok tenni a gyógyulás érdekében!
2012. szept. 15. 16:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!