Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagy baj ha naponta csak 2x...

Nagy baj ha naponta csak 2x eszek? Vigyáznák az alakomra!

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy én nem nagyon szeretem az egészségesebb kajákat..(jó megenném én de..)

szoval ma csak a suliban ettem , meg itthon rendes főtt kaját..

amikor ebédeltem akkor bejövök a szobába és zenére egy kicsit táncolok hogy lemozogjam ..


2012. szept. 17. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Kik vigyáznák az alakodat? Azt nem láttam a kérdésben.
2012. szept. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

én szeretném, megtartani a jelenlegi súlyomat!

régen rengeteget ettem ..

de most is néha eszek édességet meg ilyesmi de nem olyan sokat!

már egy ideje nem eszem olyan sokat!

és meg is jegyezték hogy nagyon megnyúltam..

2012. szept. 17. 16:03
 3/9 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok, ja és tudom hogy lessz aki azt írja hogy még fejlődésben vagyok!

de én nem érzem olyan nagyon hogy igen is én enni akarok!

2012. szept. 17. 16:04
 4/9 anonim ***** válasza:
A mozgással nincs gond szerintem. És azzal sem, ha vigyáznál az alakodra. Azért reggelizz egy kicsit. Én 30 évig nem reggeliztem és olyan savas a gyomrom, ha nem eszem semmit, hogy lol...
2012. szept. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

reggelizni a suliban szoktam..

mert reggel 7re megyek , szoval ott aztán 8-35 kor szoktunk kajálni, de azért ha az óra unalmas ott is egy két falat lemegy.. :D

2012. szept. 17. 16:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Kevés, később lesz problémád belőle, hogy nem eszel normálisan. Ez a bemegyek a szobámba ebéd után letáncolni nem egészen így működik de hát 13 éves vagy még nem kell nagyon értened. EGYÉL!
2012. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
milyen problémám lessz ebből?
2012. szept. 17. 17:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem -nák, hanem -nék. :)


Ha napi 5X eszel, az a jó, különösen 13 éves korban. A mozgás oké, az ötszöri étkezés pedig stabilabban tartja a súlyodat, mint ha csak 2x eszel. Ekkor átkapcsol szervezeted "sos-üzemmódba" (azaz nincs kaja, tartalékolni kell). Egyél sok gyümölcsöt, tejet, tejterméket, sajtot, levest, főzeléket, és igyál napi 2-3 liter vizet.


Kerüld a cukros üdítőket, a gyorskaját. A mozgás nagyon jó ötlet, minél többet belőle! :)

2012. szept. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy milyen problémád lesz abból, ahogyan eszel is nem eszel?


Pl. fog-, gyomorprobléma, csontritkulásra való hajlam, és a nassolás kontra éhezés miatt nagyon erős vércukor-ingadozás, amely később pl. II. típusú cukorbetegséget is okozhat. Aztán lehet még menzesz-gondod és tudj isten mennyi más még.


Egyél tisztességesen, és az alakoddal ráérsz azután foglalkozni, miután kifejlődtél. Ne szúrj ki magaddal most, mert nagy ára lesz később, amit nem tudsz többé helyrehozni.

2012. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!