Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Naponta 1 pohár kóla mennyire...

Naponta 1 pohár kóla mennyire káros?

Figyelt kérdés

Ha naponta, pár naponta iszom 1 pohár kólát (cukormenteset), az mennyire káros? Káros egyáltalán?

Nem kávézom, így a "koffein túladagolás" veszélye nem fenyeget, arról nem is beszélve, hogy a vérnyomásom alacsony, így egyébként rám fér.


2012. aug. 14. 12:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyit talán még érdemes, hogy ezen kívül csak vizet iszom, szénsavmenteset, naponta úgy 2 litert.
2012. aug. 14. 12:51
 2/10 LOLA... válasza:
Szerintem 1 pohár egyátalán nem fog megártani! Én igazából nem iszok, nem tudom miért, de nem szeretem...ettől még szerintem nyugodtan ihatsz annyit!!!
2012. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Antimod ***** válasza:
A kólában nem csak cukor van, ami káros, hanem sok egyéb mesterséges anyag.
2012. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Éppen ezért kérdeztem :) tisztában vagyok az összetételével, és emiatt vagyok arra kíváncsi h ekkora mennyiségben van-e valami élettani hatása (ami káros).
2012. aug. 14. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem leszel tőle beteg ha minen nap megiszol 1 pohárral. De minek? Főleg egy pohárral?!
2012. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Röviden ... a kóla túl savas, és ha elsavasodik a szervezet, attol van szinte az összes betegség, bár függ attól is hogy mit eszel egesz nap, de ugy olvastam hogy 1 pohár kólát 10 pohár lugos vizzel lehet kiegyensulyozni. :) Bár én is szeretem es itt ott meg is iszom ... :P
2012. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A víz, amit iszom mellé tisztított/szűrt és lúgos pH értékű, úgyhogy akkor a savasodás veszélye szerintem nem fenyeget.
2012. aug. 15. 09:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kóla dolog nagyon durván el van túlózva, egyesek úgy állítják be mintha tömény sósav lenne.

Nekem csak az az egy dolog furcsa, hogy nekem mindentől ég a gyomorom, egy csomó kaja van amit nem tudok enni mert egyből elkezd égni a gyomrom (főleg a cukros dolgok), de érdekes módon a kólától nem ég(cukormentes). Na most ezzel nem azt akarom mondani, hogy jó a kóla, mert biztos hogy egészségtelen, de szerintem a többi üdítő is ugyanennyire rossz...

Egyébként nem értek hozzá, szóval lehet valaki meg tudja magyarázni miért van az, hogy egyesek szerint a rozsdát is lemarja meg stb. viszont a gyomromat meg nem.. ha van erre magyarázat komolyan érdekel.

2012. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A gyomorsav 2es pH értékű, annál csak a sósav az erősebb, ami 1-es. A kóla is savas, nem tudom mennyi, viszont a rozsda eltávolításához elegendően savas. A gyomorfalat nyálkahártya borítja, amit nem, illetve csak nehezen kezd ki a sav. Ha bármilyen sav kilyuggatná, akkor a gyomorsav is tönkretenné - ez ugye világos. Szóval nem kérdés a kóla maró hatása, hiszen savas pH-jú. Foszforsavat tartalmaz egyébként.
2012. aug. 15. 20:38
 10/10 anonim válasza:
Ha napkozbe iszol lugos vizet vagy eszel lugos kajat, tehat zoldseg gyumolcs, akkor persze szerintem ugy rendben van az egy pohar kóla. 22:25-os voltam :)
2012. aug. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!