Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor cöliakiás vagyok...

Most akkor cöliakiás vagyok (lisztérzékeny) vagy sem?

Figyelt kérdés

Az interneten folyamatosan azt olvasom, hogy csak akkor lehet kimondani valakire, hogy gluténérzékeny, ha megvolt a tükrözés, és mintát vettek, és ott kimutatott a károsodás, ennek ellenére nekem egy pozitív értéket mutatott 'ttg iga' értékem után elrendelték az életem végéig tartó diétát.

5 hónapja folyamatosan 100%-osan betartom, mégsem lettem kicsit sem jobban.

Most mi az igaz?



2012. szept. 21. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a diétát csinálod nem elég körültekintően. Lehet, hogy mégsem vagy lisztérzékeny. Menj vissza, és kérj egy tükrözéses vizsgálatot! Ezt azért nem csinálták meg, mert nagyon kellemetlen.
2012. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem baj, akárminek alávetem magam, csak legyen jól:( 100%-os az étrendem, az tuti, dietetikus által összeállított étrend, szállított étrend
2012. szept. 21. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen tüneteid vannak még?

Mi az, ami nem szállitott kaja, és te veszed magadnak?

Pl. egy pár napi étrendet irj le!

2012. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

pl reggelire puffasztott rizs vagy gluténmentes kenyér (ellenőrzött helyről szintén)

ebédre jön dietetikus által összeállított étrend

délután gyümölcs vagy kis nasi (szintén megnézem, hogy nincs-e benne glutén, akár nyomokban is)


ez a mindennapom.

legfőbb tünetem, hogy állandóan fáradt vagyok, éjjel-nappal, ropognak-recsegnek az izületeim és folyamatosan náthás-torokgyulladásos vagyok, naponta 5-6x köpök fel váladékot, amiben sokszor vér is van

2012. szept. 22. 16:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én szinte semmit nem merek megenni, amin nincs rajta, hogy GM, mert nekem is folyton előjöttek a tüneteim. A helyedben magamnak főznék egy darabig, saját kenyeret ennék. Ki tudja, mennyire GM a GM :S Hallottam már olyant, hogy a gyerek GM levesében árpagyöngy úszkált!
2012. szept. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!