Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha falasroham utan rogton...

Ha falasroham utan rogton hashajtot veszunk be, akkor ugyanugy kiurul a szervezetbol az egesz, mintha hanytatashoz folyamodnank?

Figyelt kérdés
2012. szept. 23. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Többnyire igen. Próbáld ki, ha 6 krémtúrót tolsz be egymásután, még hashajtó se kell...
2012. szept. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
koszi:D
2012. szept. 23. 17:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem. Én most próbálok kijönni egy étkezési zavarból, szóval elég sokat tudok erről.

Egyrészt azért nem látunk csontsovány bulimiást, mert a nyálban található enzim, amit amiláznak hívunk, már a szájüregben rágásközben elkezdi felszívni a tápanyagokat(vagyis konkrétan csak a szén-hidrátot, a fehérjét és a zsírt ez az enzim nem képes lebontani), tehát hiába hányjuk ki evés után 10 perccel mindent, addigra már a fele felszívódott a tápanyagoknak.

A hashajtó pedig még kevesebbet segít, én igazából csak azért használom, hogy legalább hetente 1x legyen székletem, és utána olyan jó ráállni a mérlegre..na mindegy. Tehát nem, nem egyenértékűek, a hánytatás úgy mond sokkal hatásosabb.

2012. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!