Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet valaki felhízlalni...

Hogy lehet valaki felhízlalni vagy meghozni az étvágyát annak aki alig eszik valamit?

Figyelt kérdés
Baratnőm elég sovány (túlzottan is) ér ráadásul még mostanában fogyott is. Mivel aggodok érte jó lenne ha legalább 5-10 kilót feltudna szedni. Eszik valamit (szóval keveset) és azt mondja, hogy már jól lakott. És nem igazán lehet rávenni, hogy még többet egyen.

2012. okt. 1. 07:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A nyáron két evészavaros kislány nyaralt nálunk. Majd' szétvetett az ideg, hogy nem eszik meg a jobbnál-jobb kajákat, amiket készítek nekik (férfi vagyok).

Nem segített sem szidás, sem könyörgés, ám kitaláltam, hogy bevonom őket a főzésbe.

Ezentúl minden nap volt főzőtanfolyam, meg kerti munkára is fogtuk őket. A vége az lett, hogy este a kisebbik már hisztizett, hogy éhes... Kitágult a gyomruk, és csak faltak és faltak, nyitottak lettek új ízekre (pl mi az a fokhagyma), és elkezdték élvezni az evést. Biztos nagyon sok oka lehet, ha vki nem eszik, hát én így oldottam meg, bevontam őket a készítésbe...csak a te barátnőd nyilván nem 8 meg 10 éves :(

2012. okt. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Balogh Adél válasza:
Lehet,hogy simán nincs étvágya vagy esetleg bulimia,ekkor jelentkezik hírtelen ekkora súlyveszteség,talán egy betegség is állhat a dolog mögött. Mit takar a túlzottan sovány? Milyen magas,kb. hány kiló?
2012. okt. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
17 éves kb. 160 cm magas és 40 kiló. Vagy is annyi volt de mikor egy hete méredzkedett akkor már kevesebb most nem tudom mennyi mert azóta nem találkoztunk. Van melle (de mondjuk a feneke kicsi) de leginkább a hasánál, a gerincénél és a karjainál látszik, hogy sovány. De előbb vagy utóbb valahogy biztos ráveszem, hogy egyen többet. Az nem megy, hogy 2 órakor elmegy dolgozni (szakács) és este 11kor fél szelet kenyérrel és másfél deci kakaóval jól lakik (szóval úgy, hogy addig nem evett semmit).
2012. okt. 4. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Jézusom, azt nem mondtad, hogy szakács...szerintem akkor már nagy baj van, lehet, hogy szakemberhez kéne fordulni, amíg nem késő...
2012. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érdekes egy emésztése van. Mikor találkoztam vele fel szedett pár kilót a korábbi súlyához képest. És rávetem, hogy egyen többet szóval akkor viszonylag normálisabb mennyiséget evett és az előtte való napi súlyához képest fogyott 1 kilót. De most fogadtam vele amit ha megnyerek akkor annyit fog enni amennyit mondok. Remélem megnyerem és beválik mert nem akarok orvoshoz mászkálni de ő meg nem is menne el. De majd valahogy meg lesz oldva. Köszönöm a segítségeket!
2012. okt. 7. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!