Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek az már egy jó mód...

Szerintetek az már egy jó mód az egészséges étkezéshez, hogy lassan 1,5 hete 1-2 almát eszem vacsorára?

Figyelt kérdés

Reggelim nem igazán van, csak inkább tízóraira egy zsemle, ebéd fele még 1, mert suliba vagyok 4-ig és utána mikor hazaérek akkor eszem főttételt. Sajnos másképpen nem megy, mert menza nincs, az, hogy főtt kaját vegyek arra meg nincs pénzem sajnos. Estére pedig jut min. 1 max 3 alma. Szerintetek jó ez így?


16/L


2012. okt. 1. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne vedd készpénznek:

Szerintem reggelizned kellene többet, az az reggelizned kell, mert "nem igazán van", este készítsd el, vásárold meg, hidd el, csak rá kell állnod, magadért teszed. Az ember felkel, s tegye rendbe otthonát, tegye tele a hasát, tisztálkodjon meg, s már csak jól indulhat a nap! Amit "bűnnek" gondolsz napközben-este, azt reggel nyugodtabban megeheted, ez is egy szempont! Az alma magot ne edd meg. Jó az alma vacsorára, de én inkább leváltanám gyümölcsre. Jó az az akciós körte, banán, stb., is. Nem kell kilószám venni, meglehet azt válogatni, hámozni...

Kívánok sok kitartást, és jó egészséget!

2012. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Jó lenne tudni még az alkatodat is, mert lehet sok feleslegest teszel.

Most vagy nővő korban, sokat fogsz nyúlni meglehet, fejlődsz, lehet nem kell akkora diéta. (lógócicik,pl.:) )

2012. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

alapból nem diétázok :) reggelim annyi, hogy iszom egy bögre kakaót, így is 5-kor kelek és már fél 6-ra kint kell lennem a buszmegállóban, aztán mondom olyan 10 óra körül egy zsemle, amit megcsináltam előző nap! aztán 13-14 óra fele még egy, majd 16-kor főtt kaja otthon, illetve utána mondjuk egy csoki, vagy egy negyed tábla, attól függ milyen van :) am nem kötök bele :D de az alma nem gyümölcs? és nem veszem kiló számra mert van itthon, meg a szomszédból is kaptunk : mindenesetre köszönöm szépen a választ :)


az alakom, küldök még egy nyári képet, majd te meg mondod hogy milyen :) most sem sokkal különb :)

2012. okt. 1. 21:43
 4/4 fhenrir válasza:

Nyilván nem hátrány, hogy gyümölcsöt eszel, de az egészséges étkezés sok mindentől függ. Délelőttre az 2 szendvics kevéskének tűnik, én egy időben kis zárható dobozkában vittem magammal mindenféle kaját, ami többé-kevésbé hidegen is fogyasztható (csirkemell+zöldségek, ilyesmi). Ha fogyni akarsz (16 éves lányként valószínűleg ezért akarsz egészségesebben táplálkozni), ajánlom, hogy a zsemléket cseréld le puffasztott rizsre vagy abonettre (viheted ezeket is dobozban felvágottal és zöldségekkel). Ha nagyon precíz akarsz lenni, ajánlom ezt, vagy az ehhez hasonló oldalakat, ide beirkálod a napi kaját, és megmondja hogy miből mennyit kellene fogyasztanod és mennyit ettél (kalória, fehérje, só, ilyenek) [link]


Ez azért fölöttébb hatékony, mert egyrészt hosszú távon működik (ezzel fogytam több, mint 15 kilót, és régóta tartom a súlyom 21/F), másrészt már csak a naplózással belelátsz abba, hogy mégis miből mennyit kellene enned, és egy idő után enélkül is tudni fogod mi a helyes.

2012. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!