Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Árt az egészségemnek, ha az...

Árt az egészségemnek, ha az ételt mikrohullámú sütőben melegítem meg? Mi lehet hosszútávon a következménye?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Senki sem tudja. A villamosmérnökök szerint nem árt. Egyes táplálkozási szakemberek szerint viszont igen. Egyes kutatások a mikrózott bébiételt teszik felelőssé azért, mert mostanában nagyon megnőtt a kisgyerekkori gyomorrákos esetek száma.


Kering a neten egy hoax, ami szerint ha a magot mikrózott (majd természetesen lehűtött) vízzel öntözöd, nem kel ki. Még nem próbáltam ki, de tervezem.


Én úgy vagyok vele, hogy nem bizonyított, hogy káros, de az ellenkezője sem bizonyított. Ha lehetőségem van máshol melegíteni, akkor nem használok mikrót.

De pl. a munkahelyemen nincs más választásom.

2012. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ezt kb 10 perce olvastam.


Mikrohullámú sütő

Mikróban alkalmazott sugárzás hatására számos táplálékrész, mint például a tojás fehérje (állati és növényi fehérjék), vagy a glükóz (szőlőcukor, képlete: C6H12O6), természetellenes módon részeikre esnek szét. Az ételek vitális energiatartalma 90%-ról 60%-ra esik vissza. Tejben és a gabonákban új kötések keletkeznek a sugárzás hatására, és ezek kivétel nélkül rákkeltő tulajdonsággal bírnak.

Mikróval kezelt táplálék a vérkép elváltozását okozza. Olyan kezdeti állapot kialakulását okozza, amilyen elváltozásokat, közvetlenül a rákos megbetegedés előtt állókon lehet megfigyelni.

A használót érő sugárzásból adódó károk többek között az idegkárosodások, a krónikus megbetegedések, vagy szürke hályog.

Ezek a gyakran makrózók tünetei. Valamennyi közül a vérrel kevésbé ellátott szervek, így például, a szemek vannak a legtöbb veszélynek kitéve. Ez a technika is több kárt okoz, mint amennyi előnye van, inkább érdemesebb melegítésre használni gáztűzhelyt, vagy sütőt. Tovább tart, de így lehet, hogy az életed is hosszabb lesz, vagy nem vakulsz meg.


Ezt a hotdogon találtam. Itt a teljes cikk.


[link]

2012. okt. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem árt. Ami ártalmas, ha rosszul zár a mikro és közel állsz (ez a nagyon régi mikróknál fordulhat elő) ill. ha olyan műanyag edényben melegítesz, amit nem erre találtak ki, mert abból kioldódhat káros anyag.

Szerintem a magok főzés után sem kelnek ki... bár még én sem próbáltam :)

2012. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kukacgizi válasza:

Én Hallottam hogy egy diák melegített vizet tűzhelyen és mikróban is! két növény közül egyet a gáztűzhelyen melegített vízzel a másikat a mikróval melegített vízzel öntözte presze megvárta amég kihül mind2 víz :) itt a link:

[link]

2014. aug. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!