Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mégis hogy lehet, hogy...

Az mégis hogy lehet, hogy sokkal kevesebbet eszek, elhagytam a kenyeret, minden édességet, cukrot, de nemhogy fogynék, hanem hízok?!

Figyelt kérdés

Általában már nem is vacsorázom(főleg nem hét után, sokszor éhesen fekszem le aludni), nem eszek gyorskajákat(eddig sem ettem), kenyeret, édességet, stb, viszont sok gyümölcsöt, zöldséget, reggelire zabkását (mézzel).

Akkor mégis hogy a francba lehet, hogy híztam??? Teljesen ki vagyok borulva, most mit csináljak? Teljesen vegyem nullára az evést, meg hánytassam magam, hátha úgy fogyok valamennyit?? Normális ez?


2012. okt. 8. 06:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Mozogni kell. Az étrend változtatása csak a "krónikus" testtömegnél mutat változást szerintem. Ha nem mozogsz akkor nem fogysz. Kardiozni kell, futás, sok séta (10000 lépés naponta), bicikli, vagy otthon folyamatos mozgás. Fél óra után kezd el dolgozni a tested, tehát 1 óra lenne az ideális mindenből minimum...
2012. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Nekem szerintem már elég krónikus a helyzetem, 15 kg-tól kéne megszabadulnom. Tudom, hgoy a mozgás lenne a legjobb, de totál le vagyok robbanva, ami az egészségemet illeti (idült felsőlégúti betegségek, térdem miatt csak nagyon kevés mindent csinálhatok -porckopás 20 évesen -.-'- stb.) Meg szerintem akkor sem normális, hogy nem 1 helyben maradt a súlyom, hanem még nőtt is... :S
2012. okt. 8. 14:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg vizsgáltasd ki a pajzsmirigyed.
2012. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az nagyon nem jó, ha éhesen fekszel le aludni, nem szabad megvárni, hogy éhezzen a szervezeted. Lehet jobb lenne 4-5x enni kicsi adagokat, néhány falatot. Nem ajánlott hosszú szüneteket tartani étkezések között, nem fogsz fogyni a koplalástól. Mikor újra eszel, egyből raktározni fog a szervezeted zsírban. (saját tapasztalat)

Ha leírod pontosan a napi étrendedet, akkor jobban látni mi a gond.

2012. okt. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Almára tessék rászokni, mert megmozgat picit belülről, gyorsítja az anyagcserét. Az ételt alaposan rágd meg, lassan egyél, egyszerre kevesebbet, naponta többször mint 3. Próbálj olyan kardio mozgást végezni, ami megfelelő lenne. Elég az is ha gyúrsz kis súllyal.
2012. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!! Almát minden nap eszek kettőt-hármat legalább, meg nyers répát rágcsálok, reggelire zabkását szoktam enni, az is "megmozgat" tudtommal egy picit.

Egyébként pajzsmirigyre én is gyanakodtam, mert a vérvétel eredményében be volt csillagozva a TSH-m hogy alacsonyabb, mint a referenciaérték, de a doki ügyet se vetett rá... De lehet attól?

2012. okt. 10. 11:40
 7/10 anonim ***** válasza:
A TSH-nak alulműködés esetén magasabbnak kellene lennie, nem alacsonyabbnak.
2012. okt. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én nem értek hozzá! (akkor viszont lehet pajzsmirigy túlműködés inkább? Vagy nem gáz ha a TSH alacsony...)Amúgy nem úgy van, hgoy a TSH az a pajzsmirigySERKENTŐ hormon, tehát ha abból kevés van, akkor nem "serkenti annyira a pajzsmirigyet" és így az alul fog működni? Eh.. de rég voltak már a biosz órák... :S
2012. okt. 10. 18:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha túlműködésed lenne, akkor pont hogy hiába ennél, fogynál folyamatosan.

A TSH igaz, hogy serkentő hormon, de ha rosszul működik a pajzsmirigy (kevés hormont termel), akkor pont, hogy több lesz a TSH, hogy kompenzálja.

Kivéve, ha alapból a TSH termeléssel van a gond...de az ritka.

2012. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hmmm érdekes... Hát én nem tudom, akkor valamit nagyon rosszul csinálok. Talán éjszaka kimászkálok és felzabálom álmomban a hűtőt??? :DD (Bár általában alig van benne valami, de hallottam olyanról, aki álmában a vajat tömte magába befelé... oO)
2012. okt. 10. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!