Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rengeteg energia italt fogyasz...

Rengeteg energia italt fogyasztok de egyszerűen szeretem és szinte már hozzászoktam, ideje lenne abbahagynom?

Figyelt kérdés
Viccen kívűl naponta megiszom 1,5 liter energia italt. Van, hogy nem iszok 3-4 napig vagy akár 1 hétig de olyan is van, hogy mindennap megiszok 1,5 litert. Észrevettem, hogy a fejem állandó jelleggel lüktet,fáj reggeltől egészen addig mig be nem veszek valami gyógyszert. A vérnyomásom is megemelkedik mert érzem ahogy ver a szívem, nem azért iszom, hogy ébren maradjak és nem is vagányságból hanem mert szeretem. Egyáltalán nem hat ki az alvásomra már, teljesen nyugodtan alszok ugyanúgy mint amíg nem ittam.

2012. okt. 11. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen abba kellene hagynod. rendkívül egészségtelen. vagy ha már iszol akkor valamit kéne mozognod sportolnod de akkor se igyál ennyit. a legjobb mégis az lenne ha nem innál. azt meg nem is csodálom hogy magas a vérnyomásod
2012. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetris ***** válasza:

A válasz a következő: IGEN!!! Bizony ideje lenne leállni. Ez a mennyiség már nem mondható elfogadhatónak. Saját magadon is látod, hogy milyen fizikai tüneteket okoz a túlzott en.ital fogyasztás. Mégis meddig akarod még srófolni? Amíg mentőt nem kell hívni hozzád? Szívrohamot akarsz kapni?

Nézd meg a leírást, hogy mi mindent tartalmaz egy-egy ilyen palack. Aztán ha találsz benne csak egyetlen egy egészséges összetevőt is, akkor én megeszem a kalapom.

Az, hogy ráírják, hogy ilyen-olyan vitamint tartalmaz, az nem jelenti azt, hogy egészséges is lenne a fogyasztásuk. A vitaminokat a táplálékkal kell bejuttatni a szervezetedbe, nem pedig ezekkel a lötyikékkel. Az energiaitalokkal bevitt vitaminok nem is tudnak rendesen felszívódni, hasznosulni.

Ha már mindenképp kell a koffein, igyál inkább egy kávét, vagy mégjobb lenne a zöldtea. Ezek nem annyira brutálisak, mint az energiaitalok.

Szentbeszéd vége.

2012. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Francesco92 válasza:
igen aludni tudsz de a szíved és az agyad az nem alszik....és ha rászoktál akkor azt se veszed észre hogy lassan durván magas ám a vérnyomásod ami nem normális...és ezért is fájhat a fejed...tudod kitágul az ér és csak átömlik a testeden a vér ami mindig hajtva van ami nem jó....szerintem állj le vele...vagy amennyi energia ital annyi víz is....szóval ha egy litert iszol legalább annyi vizet is mert akkor hatása nem sok és nem is tesz annyira tönkre....
2012. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hagyd abba a p..csába,ne igyál ilyeneket!

nagybátyám mesélte,hogy az egyik munkatársa pszichiátriára került,mert minden nap itta,a sok idegstimulánstól megzakkant,meg szétcsesződött a szíve,mája....

2012. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!