Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit eszik egy normális ember...

Mit eszik egy normális ember egy nap?

Figyelt kérdés

Furcsán hangozhat a fenti kérdés, azonban már annyira elmerültem a kis világomban, amelyben a különböző evészavarok uralkodnak, hogy fogalmam sincs, mit kellene ennem és mit nem. A dolgot megnehezíti a sok fogyókúrával kapcsolatos cikk is.


Világéletemben volt rajtam felesleg, ezt leginkább az engedékeny szüleimnek köszönhetem. Ők is túlsúlyosak, és sosem szabták meg, hogy mennyit szabad ennem, így sosem tanultam meg helyesen táplálkozni.


13 éves korom környékén aztán mégis megpróbálkoztam vele, eleinte nagyon jól is indult a dolog, de átestem a ló túloldalára: napi néhány darab zöldségen éltem. Mindenféle kellemetlen tünetek jelentkeztek nálam, emellett néha-néha falásrohamok törtek rám, ezeket persze hánytatással kompenzáltam.


Egy barátom ráébresztett arra, hogy nem kell ezt tennem magammal, így meg akarok gyógyulni. Orvos látott, nem segített.


Lelkileg készen állok a változásra, csak nem tudom, hogy fogjak neki. Hogyan kellene kinéznie egy napomnak táplálkozás szempontjából? Mit ehetek, ami miatt biztosan nem kell bűntudatot éreznem?


Jelenleg 173cm vagyok, 75kg.

18/l


2012. okt. 29. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A 173 cm-es testmagassághoz a 75 kg nem az igazi, de nem is túl ijesztő. Szerintem mindent ehetsz, csak módjával. És kell is mindent enni. Az ember táplálkozása nem ok nélkül alakult így. Kerüld a zsíros, erősen fűszeres ételeket, az édességet és a tésztaféléket. Régi mondás, ha nem akarsz hízni, az utolsó falatot kell otthagyni. Ez a gyakorlatra átültetve azt jelenti, hogy nem kell degeszre kajálni magad, hanem annyit kell enni, amivel éppen jól laksz. A mi étrendünk:

Reggeli: valamilyen folyadék (tej, tejeskávé, tea) egy csészével, 2 kis szelet kenyér, margarin és valamilyen felvágottból 1-2 szelet a kenyérre (a szeletet nem a 2 kilós kenyérhez viszonyítom!!!). De a nagyobb zsemlét is szoktam úgy szeletelni, mint a kenyeret, tehát nem kettőbe vágom, és ilyenkor ketten eszünk meg egy egész zsemlét.

Ebéd: leves (két merőkanál), főzelék feltéttel (ha a feltét pörkölt, 50-60 dkg nyers húsból készült pörkölt főzelékhez általában 3 nap alatt fogy el. Ha nem főzelék van, akkor vagy egytálétel, vagy valami hús-, halszelet, körettel és salátával vagy savanyúsággal.

Vacsora szintén valami folyadék, kevés kenyér vagy zsömle felvágottal vagy sajttal.

A lényeg mindenből egy keveset, és a lehető legnagyobb sokféleségre törekedni.

2012. okt. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
amit leírtál, az egyértelműen bulimiára utal. szerintem érdemes lenne megkeresned egy pszichológust, mert minden evészavar alapvetően egy "megküzdési módszer". emellett jó lenne kikérned egy dietetikus véleményét, elsősorban azért, mert ő jobban fogja tudni, mint mi, hogy a te egészségi állapotodhoz, életviteledhez milyen ételek és milyen mennyiségben illenek a legjobban. sajnos ennél jobb tanáccsal nem szolgálhatok. 19L
2012. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!