Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tul sok a gyomorsavam de nem...

Tul sok a gyomorsavam de nem akarok gyogyszereket meg savlekotoket be venni valami gyogynoveny?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 23:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Étrend, étrend, étrend! Ha még nem túl gázos a helyzet, akkor egész jól helyre lehet rakni. Nagyon ajánlom a brokkolit, minden formájában, akár kúraszerűen, illetve a kefírt. Nekem egyébként az sokat segített, hogy utánajártam az ún. lúgosító ételeknek, és elkezdtem szinte csak olyat enni, amit ajánlottak (a neten rengeteg oldal van). Nem tudom, mennyire humbug, de nálam bevált, és ártani tuti nem ártasz azzal, ha kipróbálod, hogy pár hétig ilyen ételeket eszel.
2012. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
47%
a szodabikarbona nagyon sok mindenre jo igy erre is de ne az boltba vegyél hanem gyogyszertárit vagy gyogynövényboltban
2012. okt. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Salvus gyúgyvíz. Gyógyszertárban megkapod, reggelente fél-egy decit iszol belőle, valószínűleg megoldja a problémádat. Ha mégsem, akkor orvos.
2012. okt. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Napi fél l tej, és gyógynövényboltban lehet lucerna kapszulát kapni, a barátom nyombélfekély után szedte, és teljesen elmulasztotta a gyomorégését (amikor volt neki).
2012. nov. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Instant megoldás: Citrom levét igyál. Vízzel keverve nem olyan savanyú. Én megpucolni szoktam és leturmixolom vízzel... olyan mint egy rostos gyümölcslé. A szervezetben lúgos kémhatású lesz. Emésztési problémákra is tökéletes. A szódabikarbónát inkább elfelejteném. Maradjunk a természetes anyagoknál.
2012. nov. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Lehet kapni lúgosított vizet, igyál azt, nekem bevált.

Ne lepődj meg azon, ha 2x annyit pisilsz utána, mint szoktál, nálam van egy ilyen hatása, de legalább nem fog égni a gyomrod.

2012. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Háztartási keksz. Sima, legolcsóbb, tescos. 5-10 db, és nagy valószínűséggel meg is van oldva a gond.

Hosszú távon persze változtatni kéne az étrendeddel, és konzultálj a háziorvosoddal (aki esetleg tovább fog küldeni szakorvoshoz).

2012. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen,a patikai szódabikarbóna erre a célra kiváló,egyszerű és olcsó!
2012. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
banán. Bevonja a gyomorfalat.
2012. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Akácvirág, citromfű forrázat.

Sok nyers esetleg párolt zöldség.

Kenyeret, pékárut, édesipari és más egyéb lisztes árukat ne!

Cukrot, édességet szintén ne!

2012. nov. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!