Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor melyiket jobb...

Most akkor melyiket jobb követni? Miért ennyire változó az orvosok véleménye?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg vagyok már 7 éve. Egy betegség miatt alakult ki ez nálam. Nekem a doki azt mondta hogy a nagyobb cukortartalmú gyümölcsöket mint a körte,szőlő,aszalt gyümölcsök,stb kerüljem,meg persze minden sütit,lekvárt,cukrot. A rizsre,fehér kenyérre,müzlire,tésztafélékre meg ilyesmikre pedig azt mondta,hogy mértékkel ugyan(havonta párszor) de ehetem nyugodtan. Eddig nincs is semmi bajom,így is csináltam. Kolléganőm is cukorbeteg,mint kiderült,neki se kell inzulinoznia magát,szóval szinte egy cipőben járunk. Igen,de neki meg azt mondta a doki,hogy étkezési naplót kell vezetnie,mindent írni,semmi cukor,néha néha ehet gyümölcsöt is csak,és nagyon ritkán eszik kenyeret,akkor is csak teljes kiőrlésűt. Mindezt órára pontosan. Nem akartam neki semmit mondani,de kicsit nevetséges,hogy úgy kell élnie,hogy minden morzsát leír,mindenhova viszi a kaját otthonról,és órára pontosan eszik. Nekem meg csak annyit mondtak,hogy próbáljak több,kisebb étkezést is beiktatni. Most akkor hogy is van ez a cukorbeteg étrend dolog?!
2012. nov. 4. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el: [link]


Ezt is érdemes: [link]


Találsz még rengeteg más írást is a témában, érdemes belemélyedni!


Üdv!

2012. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
áhh, ekkora cukor-értéknél nem kell ilyen szinten parázni! persze, figyelj oda nagyjából, de ez nem jelenti azt, hogy ne ehetnél olykor édességet, egyebeket. Na meg igen egyedi kérdés is ez, és lehet, hogy egy kezdődő diabetes jele ez, de aztán az is lehet, hogy örökre megmarad ezen a szinten.
2013. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!