Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mértéktelen édesség evéstől...

Mértéktelen édesség evéstől lehet valami bajom? Nem a hízásra gondolok, mert kb 4-5 éve csoki függőségben szenvedek de nem hízok tőle pedig napi 3-4 táblát megeszek mindennap.

Figyelt kérdés
plusz egy csomó sütit pudingot, de félek hogy később lehetnek következményei.

2012. nov. 13. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
cukorbetegség...
2012. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, cukorbeteggé válhatsz - nagy eséllyel.
2012. nov. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyetértek,cukorbetegség,de érelmeszesedés,a belső szerveid pedig elzsírosodhatnak a magas szénhidrát beviteltől,az csak egy dolog,hogy kívülről nem látszik.És a belső zsírlerakódás veszélyesebb is,szív,máj pl.tehát létfontosságú szervek.
2012. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hízni nem hízok egyébként. De viszont ha nem eszek csokit akkor teljesen kifordulok önmagamból.
2012. nov. 18. 03:19
 5/7 Combi27 ***** válasza:
Ha az ember sok cukrot, vagy sok egyéb szénhidrátot, vagy sok zsírt eszik, akkor elhízik. Az elhízás pedig növeli a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának valószínűségét. Tehát a cukorevés és a 2-es típusú cukorbaj között az összefüggés nem közvetlen. A cukorevés és az 1-es típusú cukorbetegség kialakulása között semmilyen összefüggés nincs. Tehát ha édesszájúak vagyunk, de vigyázunk alakunkra, sokat sportolunk, nem hízunk el, akkor nem kell tartanunk a cukorbetegségtől.
2012. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha nincs szerencséd, elkaphatsz tőle egy Honda Civic-et, aztán együtt kell vele élned: [link]
2012. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt évekig egy dekát sem híztam hasonló cukorbevitel mellett. Aztan beütött a derült égből villámcsapás,alattomosan és hirtelen. Fél év alatt 14 kilót híztam mostanra az utolsó ket honapban ebből tízet. Nagyon hirtelen történt minden. És máig nem.tudom mi baj de sajnos lehet a gyógyszerektől lehet a rossz kezeléstől es lehet tenyleg a betegségtől hizok most fogok új orvoshoz menni. Az elozo inzulinrezisztenilciat allalitott meg (a cukorbetegség"előszobája" mellé kitalálta hogy pajzsmirigy alulműködésem van holott normálisak voltak az értékeim.elkezdtem szedni mindkettőre gyógyszert mostmar tényleg romlottak a pajzsmirigy értékeim es nem javult az inzulinom viszont a problema sem javult ugyanis nalam nem a hizassal kezdotott hanem.hogy napi 7-8 liter vizet ittam most 10nél tartok. Tanulság: szokj le a finomított cukorról. Amugy szélsőséges esetben lisztérzékenység vagy bélféreg is okozhatja hogy nem tudsz hízni de inakbb attól van hogy a cukor bem minőségi táplálék amig jol mukodik az anyagcsere a szervezet "kidobja" ezert bem hízol csak nagyon hamar tonkrevagja az anyagcsered es akkor mar el fogja raktarozni szep kis zsirparnakba.
2016. jan. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!