Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki nem tudna ajánlani egy...

Valaki nem tudna ajánlani egy jó, házilag elkészíthető, csonterősítő turmixot?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat sportolok. A sok focizás miatt a térdem rengeteget fáj. A vállamat , a sípcsontomat és szinte minden csontomat nap mint nap megerőltetem. Rengeteg tejet iszom meg minden ilyesmit... de arra gondoltam hogy valami házi turmix talán jobban segítene a csont fájdalmaimon. Valaki tudna esetleg ilyesmit ajánlani? 14/L

2012. dec. 14. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem neked porc erősítő kellene és az izuleteket ápolni. erre vannak jó szerek. recept nélküliek elég gyengék, sportorvos vagy szakorvos ír fel neked. ha nem "gyógyszert" szeretnél enni hanem házilag megoldani arra a tej édes kevés... főleg h túl sok közé a tejhez nincs.

olvass utánna a máknak és a mák olajnak! az egyik legjobb csonterősítiő. (google segít)


porc az nehezebb otthon ahoz kagyló kivonat stb kell.


amugy a csont a sport hatására magától erősödik és sűrűsödik. a porc az "fontosabb" és nehezebben kezelhető.

2012. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
fogj csirke tojás héjat törd porrá tedd bele tejbe és idd meg éhgyomorra. Ebben a löttyben lévő Ca Mg sokkal hamarabb felszívódik mint patikai gyógyszerekben lévő, de mondjuk házi tejet ajánlanék.
2012. dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A mákolajjal már próbálkoztam semmit sem használt. A tojást is kipróbáltam, de az orvos azt mondta, hogy nem ajánlja , mert a családomban nagyon sok mindenkinek volt már veseköve, és a tojáshéjból gyorsan össze tud állni a vesekő.
2012. dec. 18. 20:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha megkérdezhetem: az orvos mit ajánlot a panaszodra?
2013. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Őszintén.. még nem voltam orvoshoz. Nem merek elmenni, mert tudom, hogy azt mondaná, hogy lány vagyok, ezért nem kéne fociznom, mert tönkre megy a térdem. Még az is lehet, hogy porcleválásom van, és műteni kéne. :/
2013. febr. 9. 16:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Aki, azt mondta, hogy nem lenne jó a tojáshéj, az csak az egyik orvostanhallgató unokanőverem volt. Ő sem tudott megoldást erre a problémára.
2013. febr. 9. 16:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, még gyerekkorunkban Anyukám csinált valami csonterősítőt házilag. Összerakott megmosott, szárazra törölt tojásokat egy dunsztosüvegbe, rakott hozzá néhány citromot meghámozva, egy kis mézet. Ezt néhány hétig a fedővel lezárva hagyta állni. A citrom teljesen felmarta a tojások héját. Leszűrte. Olyan volt, mint egy jó tojáslikőr, pláne ha tett hozzá egy kevés rumot is. Baromi finom volt. Naponta egy kis kupicányit ihattunk.


Különben a porcerősítésre nagyon jó naponta egy kávéskanálnyi háztartási zselatin és sok kocsonyát egyél.

Nem véletlen, hogy nyugati kórházfilmekben sokszor látod, hogy az ott fekvő betegeknek zseléket adnak a kaják mellé.

2015. dec. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, a citromot egy kissé megnyomta, hogy levet eresszen.
2015. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!