Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás vagyok, mit csinálja...

Anorexiás vagyok, mit csináljak? SÜRGŐS! A szüleim kórházba akarnak vinni, de nem akarom kihagyni a sulit és infúzión feküdni

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.

2011-ben valamiért elkezdett meglátszani rajtam, amit ettem (mindig menzás voltam, semmi bajom nem volt vele, csak 15-16 évesen jött rám a felesleg)

170 centi, 65 kiló voltam, kicsit puha.

Nyáron elkezdtem diétázni, egészségesebben élni, elhagytam a fehér lisztet, olajos dolgokat, cukros üdítőt, péksüteményeket, tésztát, tejfölt, sajtot stb. és edzeni kezdtem.


Őszre nagyon jó alakom lett, 170/56 voltam, a menstruációmmal sem volt semmi baj.


Szeptember óta viszont nincs vérzésem és még mindig fogyok, 45 KILÓ VAGYOK! :(((( Utóbbi hetekben egy kilóval vagyok könnyebb, NEM AKAROK TOVÁBB FOGYNI!

A hasamon sok pehelyszőr kezdett növekedni, nagyon gyakran járok vizelni, a koleszterinem megugrott.


Hogy hízzak EGÉSZSÉGESEN? Légyszi ne azt írjátok, hogy "egyél pizzát meg fánkot", mert nem erre vagyok kíváncsi.



2012. dec. 22. 16:17
 1/6 anonim válasza:
Szépen lassan kezd vissza vezetni a szénhidrátot, a húsokat stb.
2012. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Húst és zöldséget kell enni, minden ettől való eltérés káros. Persze valamennyi gyümölcs jót tesz, de nem lehet túlsúlyban.


Viszont a kérdés az, hogy mi vezetett a mostani állapotodhoz, és mi pontosan a mostani állapotod.

Ha nem ettél péksütiket, cukros, tejes szemeteket, azzal igen komoly egészségre tehettél (volna?) szert.


Ehhez képest most anorexiásnak tartod magad, illetve nem is vagy egészséges.


Elég húst és zöldséget eszel? Ha 45 kilóra lefogytál, akkor vagy nem eszel eleget, vagy eleget eszel de valamilyen betegséged lehet. Győződj meg az egészséged felől, és egyél húsokat, zöldségeket bőséggel. Ha keveset kívánsz akkor ennek az okát kell megkeresni, mert ennyi idősen sok ételre lehet szükséged. Zsírra, fehérjére, és sok zöldségre.


Infúzió csak tüneti megoldás lenne.. ha az Anorexia nervosa pszichés tüneteivel küzdesz, akkor pszichológus szakember segítségét igénybe KELL venni, az infúzió és a kórház ezen sem segít.


Jó lenne leírni hogyan eszel egy átlagos napon, mit és mennyit. Tudom ez nem könnyű. én sem tudom könnyen megfogalmazni mennyi húst, salátát, paszternákot ettem reggelire, de muszáj lenne valahogy megnézni, hogy eleget eszel-e.

2012. dec. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ivan Iljics ***** válasza:

Az anorexia a kényszerbetegség egy formája. A kényszerbetegségek egy kényszeres (akaratlan) gondolatra alapulnak, amik kényszercselekvést váltanak ki.

Konkrétan az anorexia és a bulimia esetében kényszeres gondolat hogy: "Kövér vagyok" és kényszeres cselekvés hogy: nem eszel (anorexia), hánytatod magad (bulimia).


Mivel te nem akarsz tovább fogyni ezért gondolom nincs az a kényszeres gondolatod/önképed hogy kövér vagy.


Edzést egy nagyon kis időre hagyd abba mert szerintem veszélyes.

Hozd vissza a természetes zsír és szénhidrát forrásokat mint a tejföl, kenyér, sajt, krumpli, stb. Ennek szerintem legalábbis meg kellene állítani a fogyást.

2012. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bogidió válasza:
Egyél sok szénhidrátot és térj vissza az eredeti étrendedhez ha meg továbbra se javulsz tényleg menj el a kórházba.
2013. jan. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
Szénhidrátevés sem a lelki - mentális problémáján, sem a testi állapotán nem fog segíteni, én erre szavazok :)
2013. jan. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobban vagy?
2013. febr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!