Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit egyek, ha beteg vagyok?

Mennyit egyek, ha beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Legalább is, eddig mindig úgy voltam vele, hogy relatív sokat mozgok, sportolok, kajálok hozzá, hiszen kell az energia. Viszont most egésznap fekszem... Eddig alig ettem valamit, és fogytam is, ma már próbáltam többet enni, de étvágyam sincs igazán, és legszívesebben semmit se ennék, de így várhatom, hogy meggyógyuljak, egyedül azért szántam rá magam az evésre, mert hogy az antibiotikum után nem árt.

Mennyit, és mit kéne ennem, hogy meg tudjak gyógyulni? Mert így, hogy nem mozgok abszolút nem tudom, hogy mi lenne a mérték. Az lenne, hogy annyit egyek, amennyi jól esik, de kb. semmi se esik jól.


2012. dec. 31. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Testsúlykilogrammonként úgy 30 kcal szükséges, de mivel ennyire nincs étvágyad, nem hiszem, hogy le tudsz tuszkolni annyit. 1200 alá azért nem érdemes menni, de ha esetleg hányingered van a kajától, akkor inkább ne erőltesd. Az antibiotikum mellé érdemes joghurtot enni (mert az probiotikum), azon kívül könnyű dolgokkal érdemes próbálkozni. Én általában leveseket szoktam ilyenkor enni.
2012. dec. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is a levessel próbálkoznék

meleg húsleves répával, zellerrel akár borsó i mehetne bele és egy kis főtt husi

almakompót krumplival és egy kis csirkehusival

répás rizs pulykaraguval, céklasalátával

joghurt, túró almával

befőttek pl barackbefőtt

mézes piritós

vajas pirítós sonkával, paprikával

puffasztott rizs

győri édes

banán

étcsoki

2012. dec. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Ha beteg vagy, keveset egyél. Méghozzá azért, hogy a szervezeted a gyógyuláson tudjon dolgozni, ne vegye el az energiát az emésztés. Persze enni kell, de akkor inkább minél egészségesebb dolgokat egyél. Zöldség, gyümölcs, magvak. Ezekben legalább van értékes dolog, túl nagy emésztést pedig nem igényelnek.
2013. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)

most már van étvágyam. gyümölcsöt eszem sokat meg zöldséget, meg zabpelyhet fehérjével, illetve ami ebédre lenni szokott.

2013. jan. 7. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!