Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukrász műhelyben dolgozom,...

Cukrász műhelyben dolgozom, mit tegyek, hogy ne hízzak el?

Figyelt kérdés
Hajnal 4kor kelek,de csak kevés reggelit tudok magamba préselni,ha nem,akkor a műhelybe érkezve eszek pogácsát,vagy sajtos masnit. Napközbe nincs szünetünk,azt ehetünk,ami süti van...nem szoktam sok sütit enni,meg nagyon pörgős a meló,gondolom égetem a kalóriát,hazaérés után sem zabálok be,mégis eddig feljött rám 1 hónap alatt 2 kiló.Még az a kevés süti is hízlal,amit ott megeszek,én azt hittem,azt elégetem a meló során.
2013. jan. 4. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az ember sokkal többet tud csipegetve megenni, mint gondolná. Össze tudnád valahogy számolni? Mondjuk strigulázod, hogy milyen fajta sütiből hányat ettél. Gondolom az összetevőket is pontosan ismered, nem lesz nehéz kiszámolni, hogy ez ténylegesen hány kalória.


A megoldás pedig két részből áll: egyrészt vissza kell fognod azt, hogy mennyi sütit eszel, másrészt sportolnod kéne valamit. Az előbbire különböző módszereket találhatsz ki, alkatfüggő, hogy kinek mi válik be. Én azt csinálnám, hogy kiszámolom, kb. hány sütit ehetek egy nap, hogy az ne legyen túl sok kalória, és ezt szétosztanám időben: tehát ha mondjuk reggel 5-től du. 3-ig dolgozom, és összeszámoltam, hogy 10 pogácsa, 1 krémes meg 2 túrós sütemény fér bele a limitbe, akkor előre eltervezem, hogy mondjuk 5 és 6 között eszem 3 pogácsát, 6-7 semmi, 7 és 8 között még 3 pogácsát és így tovább, előre terveznék. Aztán ezt igyekeznék betartani.


De mindenki más alkat, lehet, hogy neked más módszer működne. Esetleg vihetsz magaddal valami nyers zöldséget (pl. hámozott répát, ha szereted), azt is könnyű megenni, és akkor nem csak a sütemény van.


A sport meg mindenképp fontos (persze ha már amúgy is sportolsz, akkor OK) ilyen munka mellett is. Én azóta fogyok, mióta minden hétvégén kirándulni megyünk és gyalogolunk 25-30 km-t. A párkapcsolatomnak is jót tesz, mert séta közben nagyon jól lehet beszélgetni. Ha nincs túl messze a munkahelyed, járhatsz biciklivel is. Próbáld ki, ez a leg időtakarékosabb sportlehetőség.

2013. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy idő után a szervezeted hozzá szokik ahhoz a munkához így azzal már nem fogod égetni olyan mennyiségben a kalóriát mint amennyire kellene. Ahhoz hogy hatékony legyen 1 órát kellene sportolnod változatosabb mozgással.

Én pék vagyok mi péksütiket csinálunk. Én 12 órázom 2 nap meló aztán 2 nap pihenő, és nálunk ez úgy megy hogy hajnali 3 kor kelek, én sem eszek mert örülök hogy magamnál vagyok, bemegyek fél 4 re mert a sütőket már indítjuk közbe begyúrjuk amit kell megformázzuk aztán megy is a sütőbe. Persze igaz délután fél 4 kor már pakolunk és páran elmehetünk ugyan másnap meg a maradékokat mi esszük meg többnyire amit nem lehet még féláron sem eladni. Ezeket hazahozom ami a részem de a többségét ott eszem meg csak felvágottat szoktam vinni ha szendvicsre fáj a fogam. 1-2 hónapig nem híztam mert sok volt a meló fárasztó volt és ment a kalória égetés tehát akkor volt ott evés is. Nekünk sem volt így nagyszünetünk hogy elmehessünk ebédelni igaz hogy csak 10 percre lakok a helytől gyalog persze de nekünk csak wc meg cigiszünetünk van, kajálni bármikor ehetünk ha várakozási idő van de őrizetlenül nem hagyhatunk semmit tehát nálunk is az olyan hogy figyelni kell mindenre.

2013. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne zabálj! Ennyi. :D
2013. jan. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Tudod mi lesz a baj? Ha egész nap sütikét csipegetsz, akkor este biztos jól belaksz valami "normális" kajából. Én a helyedben nem ennék sütit, ilyen nincs, hogy 10 perc kajaidő se legyen. Ha mégis ennyire farok a főnököd, akkor készíts össze olyan kajákat, amit ugyanígy el tudsz csipegetni, mondjuk gyümölcssalit, sonka-tojás-zöldség csíkokat, turmixot... valahogy így.
2013. jan. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
még 10 perc szünet sincs,nem állhat le a munka :( tényleg nem eszek ám sokat,6-ra megyek,3-4 óra fele érek délután haza,és ez idő alatt megeszek kb 2 pogit,2 sajtos masnit,3-4 vékonyka stanglit(teljes kiörlésű) meg egy fél krémest.Az édes,krémes sütiket nem nagyon szoktam enni,már csömöröm van.Itthon sem kajálok be,úgy veszem észre összeszűkült a gyomrom,a környezetem is mondja,hogy kevesebbet eszem. Sportolni nem igazán tudok mellette,azért 8 óra állás után örülök,ha leülhetek :)
2013. jan. 4. 11:22
 6/6 anonim ***** válasza:
ez mind egészségtelen szemét kaja hiába eszel belőle keveset folyamatosan hízni fogsz
2013. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!