Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak, hogy legyen...

Mit csináljak, hogy legyen székletem? 2 műszakban dolgozom és délelőttös héten nem tudok wc-zni.

Figyelt kérdés
Kipróbáltam sok mindent. Gyümölcsöt eszem, activiát is, iszok salaktalanító teát, járok heti 3 alkalommal edzőterembe (mozgás). Gyerekkoromban sem volt minden nap székletem. Mostanában odafigyelek az evésre, sok folyadék bevitelre. Odáig eljutottam, hogy ha nem megyek minden nap, fáj a hasam. Régen nem éreztem, hogy egyáltalán kellene. Most is minden bajom van. Munkahelyen szinte kapkodni kell egész nap. Hülye gyár miatt nincs idóm elmenni próbálkozni. Szél jön belőlem, nincs nap, mikor ne finganék. Nem szeretnék mesterséges hashajtókon élni, természetes úton szeretnék leülni tojni. Egy ideig minden nap volt, de egy délelőttös hét mindig bezavart. Már mit csináljak?
2010. márc. 10. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vegyél szűztea kapszulát. Napi egy szem és megoldódik a problémád. Teljesen természetes úton segíti a székletürítést.

ha nem akarsz kapszulázni, akkor tea formájában is kapható.

2010. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most is leültem a wc-re, próbálkozni. A fing jön belőlem rendesen, de más nem. Az lehet a probléma, hogy a székletem vége már belém poshadt és a többi nem tud miatta kijönni. Ezért fájhat a hasam. Holnap veszek ilyen tablettát is, hátha valami segít végre. Ma gyógyszertárban voltam, vettem salaktalanító teát és valami bogyót is, ami tele van vitaminnal és elvileg rendbe teszi a beleket. Kiváncsi vagyok,mikor tojok végre. Majdnem 1 kg-mal több vagyok a mérlegen ez miatt.
2010. márc. 10. 18:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha egy ideig nincs széklet valami miatt akkor utána már azért nincs mert a felhalmozódott mennyiségtől székrekedés következik be. Elvileg a szűztea ezt is feloldja.

Azért sok sikert.

Első voltam

2010. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. márc. 10. 18:56
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Sose értettem. Nem kellett mindennap, jó volt. Erre sokan addig görcsölnek, míg végre eljutnak oda, hogy mindennap kell, mert egyesek szerint az a tuti (?). Erre tessék, amint beüt, hogy nincs idő elmenni, máris 10-szer akkora a probléma, mintha az emberfia simán csak hetente 2-szer járna amúgy, ahogy előtte. Most akkor hol is itt a nyereség?
2010. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Hát nem tudom te hogy vagy vele de egészségesebb és nem utolsó sorban igényesebb dolog is mindennap, de legalább minden másnaop nagy WC-zni mint 3-4 napig érlelni magadban a káros, mérgező mellékanyag termékeket.

Gratulálok a hozzáállásodhoz kedves 19:35

2010. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Aztán felhalmozódik a sok cucc és felszívódik meg ilyesmi... Belegondolok, most mi lehet a beleimben, már rosszul vagyok....
2010. márc. 10. 20:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Na így gondolatokkal együtt tényleg rossz, ha bent marad. Tényleg mi is a gond ezzel? Olyan, hogy jó hamar meg kell szabadulni tőle, meg a vastagbél visszaszívja a "mérget" is? Mikor ettél annyi mérget, hogy ha így lenne is, számítson? Ez király kis önkínzás, semmi több. A test jól végzi a dolgát és jelzi, ha gond van. A többi nem az észlények dolga.
2010. márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A lapos hasamnak is annyi. Most pár hónapos terhesnek kinézek...
2010. márc. 10. 20:37
 10/12 anonim ***** válasza:

19:57-es

Na ne mond. A vastagbelet pont arra találták ki, hogy tudjon ilyesmit tárolni. A te logikádat követve minden kaja után 3 órával nyomni kell, naponta 5-ször, nehogy egy kis bélsár szennyezze a beleidet 2 percnél tovább.

Azonkívül, nekem kutyabajom a 3 nappal, a kérdező meg kínlódik. (Meg azok is, akik annyira megszokták, ha kell, ha nem, hogy 7 óra 30 perc 17 mp-kor mindennap jön az inger, aztán gyakorlatilag bef.snak, ha nincsenek véletlenül WC közelben)

Ennyit erről, hogy mindig az a jó, amit sokan állítanak. Szerintem meg a szervezet jobban tudja. A kérdező sem írt le arról semmit, hogy végeredményben mi baja volt azzal korábban, hogy nem naponta járt. Mert a kérdésből úgy tűnik, hogy semmi. Bezzeg, most...

2010. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!