Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A coca-kólában mennyi koffein...

A coca-kólában mennyi koffein találhat? Okozhat alvás problémákat?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vettem tudomást a kólában lévő koffeinről és sokszor nehezen alszok el éjszaka. 10-kor lefekszem és olyan éjfél körül sikerül elaludni. Ahogy visszagondoltam, lefekvés előtt 1-2 órával 2 pohár kólát megittam mindegyik nap, mikor ezt tapasztaltam. Okozhatta ezt a kóla? Amúgy nem vagyok már kisgyerek, 23 éves vagyok.

2013. jan. 14. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Bizony-bizony a kólában is van némi koffein, meg cukor is (már ha nem "kasztrált"). :)

Azt hiszem 9,5 mg/100 ml a koffeintartalmuk, de valamennyire eltérhet márkától függően. két pohár az kb fél adag kávényi koffein lehet. Ha kólázgatsz, akkor lehet tényleg nehezebben alszol majd el utána.

2013. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit leírtál mennyiség ilyen mértékű alvásproblémákat nem okozhat.


Valószínűleg inkább az alvás "menetrendjén" kéne változtatni. Minden nap azonos időben kelsz és fekszel, fekvés után már nem csinálsz semmit (nem tévézel, stb). Ha nem sikerül elaludni, másnap kelj egy órával a szokottnál korábban (állítsd be az órát), viszont ugyanúgy tízkor próbálj lefeküdni. Ha elég álmos vagy, könnyebben elalszol. Ha nap közben nem vagy fáradt, valószínűleg csak annyi az alvás igényed, amennyit jelenleg alszol (tehát éjféltől a kelésig). Ennyi alvással számolj tíztől, és oda állítsd az órát. Ha így sem sikerül, olvass utána, rengeteg módszer van még. Ha úgy sem oldódik meg, orvos.

2013. jan. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtti két pohár kóla simán pörgeti ennyire.
2013. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem tartom valószínűnek. Két pohár kólában 40-45 mg koffein van, egy kávéban 100 vagy még több. Ráadásul fél órát követően már fejti ki a hatását, ami 1-2 óra alatt le is cseng, így a fent leírt alvászavart - meglátásom szerint - nem indokolja.
2013. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden nap kólát iszok, este is lefekvés előtt, de sosincs gondom az alvással. Szóval nem hinném hogy alvásproblémát okoz.
2013. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vérnyomás-függő is amúgy.
2013. jan. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Az "éberséget" a központi idegrendszerre gyakorolt hatása okozza, nem a vérnyomás emelkedése. Maximum alacsony vérnyomás esetén az ez által okozott levertséget tudná mérsékelni, de ennek az esetnek ahhoz nincs köze.
2013. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én naponta 2 dl-1 liter-t megiszok...ezt 5 óra után (délután 5), 23-kor fekszek le és simán elalszom. Nem hiszem, hogy ez okozná.
2016. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!