Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik akkor, ha nem...

Mi történik akkor, ha nem eszek főttételt?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem egészséges nem enni, de ha mégse eszek akkor mi bajom lesz?
2013. febr. 4. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
akármi bajod lehet, az sem egészséges ha valaki levest nem eszik. A főétel is fontos nem csak a leves, tehát főttkaja egyértelműen kell.
2013. febr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hány nap ajánlott egy héten enni?
2013. febr. 4. 09:18
 3/9 anonim ***** válasza:

sztem minden nap jó lenne, én kb 4x-5x eszek egy héten, szerintem jó is, finom is, meg változatos is, irigylem azt aki minden nap tud enni, friss főtt kaját.

Ezt találtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__23..


De honnan jött ez a kérdés? vagy most is mellőzöd a fött ételeket?

2013. febr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Anyám nem főz már nekem, mivel munkanélküli vagyok és nem tudtam elég pénzt adni neki.

Ha veszek ilyen 300 ftos konzerveket minden másnap az jó már?

2013. febr. 4. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Húst, zöldségeket és gyümölcsöket kell enni. A konzervek drágák, és ritkán állnak húsból, zöldségből. Valahogy a szakma szívesen tesz bele ezekbe sok szemetet, adalékokat.


Hogy főtt vagy nyers az étel, majdnem lényegtelen. A főtt étel emészthetőbb, higiénikusabb de MINDEN emberi fogyasztásra alkalmas étel fogyasztható nyersen is. Zöldségek, gyümölcsök, húsok is. Az ezektől való eltérés pedig nyers/hőkezelt étkezéstől függetlenül problémákhoz vezet.


Ha az embernek kevés pénze van, célszerű segíteni az emésztést a főzéssel. Meg amúgy is, jobban hasznosul a kaja, kamu hogy a nyersevés jobb. A nyersevés természetes, de a hőkezelés ideálisabbá, jobbá teszi az ételeket. Persze ez nem a zöldségek péppé főzését jelenti.

2013. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi rossz nem történik. A nyers étel egészségesebb, mint a főtt étel. Főzés közben csökken az ételek vitamintartalma.
2013. febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogyan ezzel arányosan nő az emészthetőségük.
2013. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
18 éves vagyok az utóbbi 15 éveben nem ettem főtt ételt se, leves sem főzelék sem semmit ! tökéletesen egészséges vagyok az orvosok szerint is és még csak kövér sem vagyok emiatt
2014. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem sűrűn eszem főtt ételt. Nem azért mert nem tehetném meg. Csak egyszerűen sokszor nem kívánom, meg inkább valami gyümölcs vagy mást viszek be. Húst is eszem. Sonka, kolbász, pizza... Bár az utóbbi sült, tehát majdnem főtt. Heti 1x 2x max ha eszem rendes főtt kaját. Így jön ki, a munkám miatt is. Az kell szervezetnek amit megkíván és ami nem káros!!
2020. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!