Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudtok e egyszerü trükköt...

Tudtok e egyszerü trükköt otthoni csapvíz csapvízlágyításra emberi fogyasztáshoz?

Figyelt kérdés
Pl vajon ha citromlét csepegtetek bele az segíthet, úgy tudom az oldja a vízkövet.
2013. febr. 5. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ! Minek akarod a csapvizet lágyítani ? Ha Budapesten élsz , akkor a vízkeménység általában 16 német keménységi fok körüli értékeket mutat , ami közepes. Ez a mosószer adagolásnál fontos szempont, de az ivóvíz minőségét nem befolyásolja . Sokszor veszel ásványvizet ? Ha igen , akkor nem gondolod , hogy ennél a 160 mgCaO/l tartalomnál magasabb "keménységű" vizet iszol ? Magyarországon ahol valóban lágy a víz , ott igen magas a víz arzéntartalma is . Ezt mostanában is gyakran hallhattad . A citromsav valóban oldja a vízkövet ( CaCO3)

és ráadásul még jó is a limonádé !

2013. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a bajom a csapvízzel hogy nem finom, nemtudom nálunk mennyi a keménység, de azt tudom, hogy több mint máshol. Úgy hallottam ez nekem nemjó, majd utánajárok ennek jobban, sajnsos perpill ezt nemtudom alátámasztani.


Lényegamilényeg, szeretnék sokat inni, de nemszivesen iszom, mert nem finom. Gondolom azért nem finom, mert nem egészséges. Tippelem azért nem egészséges(többek között), mert nem lágy.

2013. febr. 5. 15:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nos ! Tisztázzunk valamit , a víz keménysége és a víz íze között nincs összefüggés . A kemény vizeket sokszor az emberek kellemesebbnek érzik , mert az a víz édeskés. Ilyen például sok forrásvíz is . Ha kellemetlen a víz íze , azon valóban segít ha ízesítőanyagokat teszel bele , de ismétlem , ennek semmi köze a keménységhez.Sok ember nem szereti azt sem , ha vasízű a víz , de ma már az ivóvizek nagy részét vastalanítják is .
2013. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem azt érzem. Lehet hogy mondjuk a klórt, most épp arra gyanakszom.


Nem, nem ízesíteni szeretném, tehát nem elnyomni szeretném a kellemetlenségét a víznek, hanem feljavítani szeretném a vizet, azaz a kellemetlenséget deaktiválni. :) Csak nemtudom pontosan mi lehet az.

2013. febr. 7. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!