Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A joghurt egészségtelen?

A joghurt egészségtelen?

Figyelt kérdés

Már hallottam többfélét, és ezért nem tudom mi az igazság.

Nagyon szeretem a natúr joghurtokat, főleg ha török vagy görög, meg a Cserpes joghurtokat különböző ízben, meg az Activia natúrt, mézest, gabonást.

Csak a tej egészségtelen, vagy a belőle készült joghurt is? Joghurt a tej miatt nem jó, viszont szép lesz a bőr, haj tőle? Kefirt nem is eszek, mert arról azt hallottam, a kefirgombák miatt nem jó.

Mi az igazság?


2013. febr. 9. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azok amiket felsoroltál, főleg a natúr joghurt egészségesek. Inkább ilyeneket egyél mint tartósítószerrel teletömött édes dolgokat, amik már kitudja mióta állnak becsomagolva! Annyi cukor nincsen ezekbe, hogy káros legyen az egészségre. A tej miatt sem egészségtelen.
2013. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne egészségtelen akár a joghurt, akár a tej?

Teli van vitaminnal, meg minden más jótékony dologgal.

Kisgyerekeknél például napi fél liter tej alapú táplálék kell, hogy meglegyen. Ami lehet tej, joghurt, kefir, sajt...

Nyugodtan edd, ha szereted! Egészségedre!:)

2013. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A tej megterhelheti a gyomrot, ha valaki nincs hozzászokva, ezért mondják egészségtelennek.

A joghurt is csak megterhelheti, ha valaki be akarja beszélni magának, hogy nem bírja a gyomra.(az pedig röhej, hogy a tejre és majdnem mindenre kitalálják, hogy rákkeltő, a hülyeség rákkeltő)

2013. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg vitamin van benne, a gyümölcsösök is jók, bár abból sem az ilyen túl extrázottat kell enni hanem olyat amibe darabosan vannak a gyümik mert az jobb sokkal.
2013. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, a Cserpes joghurtok tartósitószer nélküliek, sokkal drágább is mint a többi, de finom is cserébe.

Én ezeket hallottam: A tej meg nem emberi táplálék, azért van, hogy a borjú egyen. Az anyatejet sem isszuk.

A kecsketejről hallottam viszont, hogy egészséges. És a kecskesajt szintén drága és finom.

2013. febr. 9. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden élelmiszerhez lehet találni olyan táplálkozási irányzatot, akik szerint egészségtelen. Én nem hiszek egyiknek sem, nekem saját irányzatom van: szerintem a változatos táplálkozás az egészséges, így a joghurt és a tej is, amíg valaki mértékkel fogyasztja.


Mivel nagyon sokan tejcukorérzékenyek, a joghurt nekik jobb választás, mint a tej, mert abban alig van tejcukor.


"A tej meg nem emberi táplálék, azért van, hogy a borjú egyen." A zöldség sem emberi táplálék, azért fejleszti ki a növény a tápanyagdús magokat, terméseket, hogy a tavasszal kifejlődő fiatal növényke valamiből táplálkozhasson. Ezzel arra akarok rámutatni, hogy értelmetlen azzal érvelni, hogy mivel a tej a kisborjú számára van kitalálva, az embernek ebből következően biztosan egészségtelen lenne. Ha ebből indulunk ki, a legegészségesebb az anyatej lenne, hiszen az legalább ember számára van kitalálva. Vagy a gyáriparban előállított szintetikus műkaják. Szóval ez egy nagyon hülye érv.

2013. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, ez egy jó elgondolás: a tehéntejet azért találták ki, hogy a borjú egyen, viszont a kecsketejről azt hallottad, hogy egészséges. Miért, a kis kecske mit eszik? Az anyakecske tejét, mint ahogyan a borjú, az anyatehén tejét. Két külön állatról beszélünk igaz, viszont a lényeg ugyanaz.
2013. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az emberiség több ezer éve, nagyjából amióta rászokott az állatok háziasítására, azóta fogyasztja különféle állatok tejét és készít belőle mindenfélét. Erre X éve a sok túliskolázott kitalálta ezt a lúgosítás tébolyt, meg hogy minden amit valaha ember megevett egészségtelen, sőt bebizonyították, hogy egy pohár tej maga a fehér halál!!! Jövőre meg elterjed, hogy az akácméz és a zöldtea rákkeltő. EMBER, ha akarom bebizonyítom, hogy a bauxit az ősi világok energiája, és a hónod alá szorítva minden kedden a hold energiamezejével táplálhatod a sejtjeidet, nem mellesleg lúgosít már az is. Csinálok hatásvadász kimutatást, meg színes diagrammokat, felnyomom a netre, és tuti lesz egy tucat zakkant, aki beveszi. Minden aktuális agymosásnak bedőlni, na az a káros. Igyanak az ilyen bölcsek zergenyálat, az tuti nem rákkeltő és még homeopátiás is csak hígítsd jól fel.
2013. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!