Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek/melyik a legezségesebb...

Melyek/melyik a legezségesebb étel/ek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 15:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
MINDEN étel egészséges. Változatosan kell mindent enni, és sokat mozogni!
2013. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
pl ?
2013. febr. 9. 18:17
 3/23 anonim ***** válasza:
Tönkölybúza.
2013. febr. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Az egyetemen nekünk mindig ezt mondják : "Minden egészséges,ha mértékkel fogyasztjuk."
2013. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ezt Én értem, de melyek a legértéke4sebbek tápanyagban.
2013. febr. 10. 21:12
 6/23 anonim ***** válasza:
Spirulina, répa, alma
2013. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 dieta ***** válasza:
Így egyik sem.A változatos azt jelenti ,nem egy szimpatikus élelmiszer miatt étkezünk egyoldalúan.
2013. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Cékla.
2013. febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Aha értem. Cékla mé?
2013. febr. 13. 20:12
 10/23 anonim ***** válasza:

Hehe... :))

Minden ételnek vannak hatásaik.. sok kedvező, sok nem mindig kedvező, és vannak amelyek gyakorlatilag soha, senkinek sem kedvezők. A gluténtartalmú keményítőben dús növények (gabonák) ilyenek, a tehéntej ilyen..


De általánosságban a zöldségek és a húsok, gyümölcsök egészségesek. Miért nem egészségtelenek, hogyan lehet valamit egészségesebbnek, valamit károsnak nevezni? Úgy, hogy bizonyos élelmiszerek fogyasztása az egészségügyi problémák megjelenésével jár. Társadalom szinten elhízás, cukorbetegség, daganatok (végtelen sok más) kialakulásával, míg bizonyos odafigyeléssel ezek elkerülhetőek lennének. Persze ki vagyunk kiáltva hibásnak: nem tartunk mértéket. Szóval a mérgek lassabban ölnének, ha kevesebbet ennénk belőlük.. én érzem magamon is hogy hibás vagyok, ha nem tudom hogy mennyi kenyeret ehetek ahhoz, hogy 60-70 éves koromra biztosan NE legyek cukorbeteg. Vagy hogy a glutén miatt NE legyen valamilyen alig megjósolható EÜ. problémám.. én vagyok a hibás, hogyne..


Az a helyzet, hogy el kell kerülni azokat a dolgokat, amikről biztosan tapasztaljuk és tudjuk, hogy komoly gondokat okozhatnak. Ami marad, az már nem lesz rossz. Ha bővebben, komolyabb szinten is kíváncsiak vagyunk ételek hatásaira (pl. az említett cékláéra) akkor meg kell ismerni őket. A keleti táplálkozástudomány, és célzok itt elsősorban a kínai Taoista tudományokra, régen leírták már a különböző embertípusokat, különböző állapotainkat és rengeteg növény, állati táplálék, gyógynövény, ásvány hatását.. össze is párosították, hogy milyen állapotunkban milyen hatás a megfelelő, és mi az ami tovább ronthat a helyzeten. Így lehet finomítani az alapvetően jó táplálkozásunkon is, személyre szabni azt. De ehhez tanulni kell.. ilyen szempontból nincsen 'legjobb' vagy legegészségesebb étel. Jó választások között vannak egy személynek különösen jó választási lehetőségei, az állapotának megfelelően. Nagy művészet ám ez, de nehéz itthon kitanulni..

2013. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!