Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mit reggeliznétek súlycsökk...

Ti mit reggeliznétek súlycsökkentő diéta idején? Melyik a legegészségesebb tápanyag?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 09:13
1 2
 1/12 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Én is éppen fogyózom. Én 4 tojásból ettem rántottát 2-3 deka sajttal, 3 gerezd fokhagymával. Utána egy darab narancsot ráküldtem. Eléggé elteltem tőle.
2013. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ff vagy,vagy nő ?
2013. febr. 11. 09:52
 3/12 anonim ***** válasza:

Húsos, zsíros, zöldséges ételeket. Ez egy reggeli. Jó ha meleg, és lédús. Például egy zöldséges leves dolog tojással. Nyilván egy rántotta is jó kaja!


Tévedés hogy a zsíros ételek hizlalnak, ugye ezt figyelembe kell venni a válaszomnál.

2013. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
egy kis tál zabpehely vízzel,fahéjjal,mazsolával nekem mindig bejön.elég energiát ad,hogy felpörögjek,és mégsem hízlal.
2013. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3, hát pedig én azt veszem észre magamon, ha nem figyelek a zsírbevitelre, akkor igen is jobban hízom.
2013. febr. 12. 14:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez teljesen érthető.


Zsírbevitel mellett mennyire figyelsz az alacsony szénhidrát bevitelre? Mert a kettő együtt látványosan nem megy, illetve az utóbbi sem túl hatékony, nem sikeres. Önmagában a zsírbevitel azonban igen, csak valahogy ritkán szoktak itt az emberek zsírt zöldségekkel enni, kenyér nélkül. Pedig óriási különbség lenne.

2013. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A szénhidrát szükséges az idegrendszer működéséhez. Napi szinten.A szír nem,semmihez nem kell, amennyire mégis szükség van, az benne van a táplálékokban.
2013. febr. 12. 18:26
 8/12 anonim ***** válasza:

A szénhidrátot előállítja a szervezeted, másodperc szinten (állandóan), zsírból és fehérjéből (aminosavakból). Akkor gondold most újra át, hogy mire mekkora szükséged van?


Segítek még, zsírok segítik, stimulálják az emésztésedet. A zsírokra reagál az epehólyag és történik kellő epe és emésztőenzim ürülés a patkóbélbe.


És még: az egészséges koleszterin anyagcseréhez elengedhetetlen az epehólyag ürülése.

Ha az epe pang, epekő képződhet (Ismerünk epeköves embereket? Miért nem esznek elég zsírt, ezt kérdeztük már tőlük?)

2013. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Minél több zsírt eszel,annál több epe termelődik-ami nagyon jól kristályosodik, tehát a zsír növeli az epekő képződés esélyét.A zsír növeli a koleszterin szintet.A koleszterin jól kristályosodik, az epekő egyik anyag,ami mint góc beindítja az epe folyadék kristályosodását.

Nem termel annyi szénhidrátot a szervezet,hogy biztosítaná a működéséhez szükséges energiát, szükség van ezt napi szinten tápanyagokból pótolni.

2013. febr. 12. 22:14
 10/12 A kérdező kommentje:

Zsírból viszont elég annyi amennyit ha akarsz ha nem beviszel a szervezetbe, egyébként meg a legrövidebb úton jut hozzá a raktárakból a szervezet,jóformán át sem kell alakítania,míg pl. ha szénhidrátot akar előállítani, ahhoz sokkal nagyobb munkára van szükség.



Ja, és még az epehajtásról annyit,hogy pl. természetes epehajtó a citromlé.És még van egy pár.


Kétlem, hogy te táplálkozásharcművész lennél.Kissé alulinformált vagy.

2013. febr. 12. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!