Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mit reggeliznétek súlycsökk...

Ti mit reggeliznétek súlycsökkentő diéta idején? Melyik a legegészségesebb tápanyag?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 09:13
1 2
 11/12 anonim válasza:
Kerdezo, viszont Te kepben vagy, nem is ertem miert kerdezel... En teljeskiorlesu paszkat, sovany sonkat, sovany sajtot, zoldseget eszek, vagy natur joghurtot natur zabpehellyel, vagy sovany turot barmelyik elobbivel. Tojas is jo a feherjet preferalva (1 egesz + 3feherje pl), de en lusta vagyok tojast kesziteni. Ki lehet egesziteni a reggelit egy kis lenmaggal, vagy lenmagolajjal. Rossz ize van, de uberegeszseges - bar sztem ezt is tudod. Remelem azert tudtam otletet adni.
2013. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha a lenéző stílusodat nem vesszük, akkor tetszik amit írsz! A stílustól eltekintek.


Piros ötöst kapsz a betanult dumáért, ezt bármely dietetikus megirigyelhetné, vagy orvosok, látszik hogy foglalkoztál a kérdéssel. De nem jutottál közel az igazsághoz.


1. a megevett zsír nem emeli a koleszterinszintünket (azért óriási különbség van aközött hogy emeli, és aközött hogy nincs hatással rá)

2. a szervezetünk termel koleszterint, mert egy nagyon fontos anyag (olvass utána, többek között hormonok alapja a szerin váz, többek) Mindegy mennyi zsírt eszel, koleszterined lesz. Nem a hús-zsírevőknek magas a koleszterinjük (utánaolvasás!)


3. a zsírfogyasztás a zsíranyagcserét segíti, például az epehólyag ürülését. Epe mindenképpen termelődik, ha nem eszel zsírt (nem ürül kellőképpen az epe) akkor pangás jön létre (egyszerűen írom, logikusan). A pangó epe miatt lesz epekő.


4. elhiszed, hogy a szénhidrátok az elsődleges energiaforrásaid? Én és sok más ember, zöldségeken kívül nem eszünk szénhidrátot. Ezek után a puszta létezésünkkel cáfoljuk meg a demagóg orvosi/dietetikai b@romságokat. Jó érzés..

Amit a jó szénhidrátokról írsz az csak egy elmélet. A gyakorlatban az van, hogy én keményen edzem, és csak salátát, mostanában narancsot eszem, apropó paradicsomot és hagymát. Komoly, 20-30-40g szénhidrátot is megeszem egy nap, ennek egy része emészthetetlen rost. Viszont nálam a cukorbetegség előfordulási esélye 0%-hoz tart, míg azoknál akik a keményítőt optimális energiaforrásnak tartják, nos elég sokan küzdenek számos anyagcsereproblémával.. akkor miért is jó még mindig a szénhidrát neked? :D


Én azt látom, hogy csak tankönyvi szövegek támadják a zsírfogyasztást, ajánlják a ch fogyasztást, a valóságban viszont betegek a keményítő fogyasztók, és cukorbetegségből is meggyógyulnak a zsírfogyasztók. Legalább azt el kell ismerni, hogy a gyakorlatban én képviselek egy racionálisabb álláspontot, amit ki kéne próbálnod magadon is, azt elismerem bármikor hogy az iskolák szerint tévedek. Ó, bármikor, bármely orvosnak elmondom, hogy tévedek a tankönyv szerint. De az emberi test működése szerint meg nem :)))

2013. febr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!