Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alaposabb étel intolerancia...

Alaposabb étel intolerancia vizsgálatot hol vagy hogyan lehet csinálni és mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket róla.


[link]


Allergia tesztet csináltak nálam, a mandula pozitív lett, de ugye az allergia meg az intolerancia nem ugyanaz. A dinnyére tuti allergiás vagyok, de még azt mondták a paradicsomra, uborkára is figyeljek.


Az a baj, hogy annyira sok a tényező, (főleg úgy, hogy napok múlva jelentkezik a hatás) hogy szerintem házilag lehetetlen kideríteni. Az biztos, hogy ha valami olyat eszem amit nem kéne, akkor kiütéses leszek meg a hasam is nagyon rossz.


A tejjel van valami probléma, de nagyon. Attól nagyon-nagyon rosszul vagyok. Bármitől aminek a tejhez köze van. Nem tejcukor (laktóz) ezt a doki megvizsgálta, azzal nincs gond. Szerintem tejsav vagy fehérje lesz, de ezt hogy lehetne kideríteni?


És a többit? Tényleg ilyen drága lenne? Az a baj, hogy én diák vagyok, végzős és most tuti nem lesz pénzem félév végéig. Valaki le tudná írni mi az amit még a TB támogat?


Bőrgyógyászhoz járok, csak találgatnak mi lehet a bajom. Kb. egy év alatt annyi derült ki, hogy a klóros víz, a hidratálás hiánya, a tej (de hogy pontosan melyik része az nem ismert), valamilyen kozmetikumokban található anyag is irritál (még ezt sem lehet tudni, hogy pontosan mi). Előfordulhat mosószer miatt is, de én legjobban valamilyen ételre gyanakodnék még és a füst ami 100%, mert attól nagyon rosszul vagyok egyből kiütéses leszek tőle.


Egyáltalán ki lehet ezt vizsgálni normálisan valahogy a 21. században Magyarországon? :P Már évek óta csak kerülgetjük a kását de a lényeget még nem sikerült megtalálni aztán idővel egyre súlyosabb lesz a dolog úgy vettem észre. :\



2013. febr. 13. 17:38
 1/2 dieta ***** válasza:
Azt nem tudom a háziorvosnak van-e lehetősége tb terhére megcsináltatni a vizsgálatot. Egyébként valóban nagyon drága .Kitartó keresés olyan honlapokon ahol találsz támpontot az ár kikalkulálására esetleg megtalálod a legjobbat.Bár valószínű 50 ezer alatt nincs sok esélyed.
2013. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

:S hát ez nem túl jó hír...


De legalább van esélyem kideríteni az okot :P

Na, hát akkor gyűjtögessünk.

2013. febr. 13. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!