Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mellőzni szeretném a kenyeret,...

Mellőzni szeretném a kenyeret, egészségesebb helyette a gyümölcslé?

Figyelt kérdés
Suliban csak kenyérféléket tudok enni, a sok edzéstől szinte mindig éhes vagyok, de az edzés meg úgy nem ér semmit, hogy a kenyérrel visszarakom magamra a narancsbőrt, gondolkodtam azon, hogy inkább valami 100%os gyümölcslével (és persze jó adag reggelivel) kihúzom a délelőttöt, de hallottam olyat is, hogy a gyümölcselvekben is nagyon sok cukor van, és a rostok hízlalnak. Alapvetően vékony vagyok, izmosodni akarok, meg sok rajtam a narancsbőr, azért akarom hanyagolni kicsit a kenyeret. Válasszam helyette a gyümölcslevet? (A víz azért nem megoldható, mert iszonyat hamar kell mennem tőle a mosdóba, és csak éhesebb leszek tőle.)

2013. febr. 17. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát igen,a gyümölcsökben is van cukor. Ezért szoktak inkább zöldségféléket,zöldségleveket ajánlani fogyókúrázóknak. De a rostoktól ne félj, azok nem hizlalnak,sőt fel sem szívódnak.Az emésztést segítik elő a belekben, úgyhogy kifejezetten javasolt.És azért arra is figyelj,h szénhidrátra is szükségünk van. Egyél teljes kiőrlésű,barna kenyérféléket.
2013. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez igaz, hogy a gyümölcselvekben is nagyon sok cukor van, sőt még talán több, mint a kenyérben (egy szelet teljes kiőrlésű toastkenyérben olyan 70 kalória van, 250ml narancslében meg 110)

Narancsbőrt nem a kenyér megvonásával tüntetheted el (az, semmivel nem tűnik el).

Ha izmosodni szeretnél akkor fehérjét fogyassz többet!

2013. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A baj azzal van, hogy a mai emberek többsége nincs tisztában azzal, hogy mit fogyaszt!A 100%-osnak hirdetett gyümölcslé max 15-20% jobb esetben gyümölcssűrítményt tartalmaz, ezt hígítják fel vízzel, ezt iszod, ha nem szerencsés az eset, ezt még megtoldják szinezékekkel, aromákkal, tartósítószerekkel, és cukorral.Nomost, a gyümölcscukor, azaz a fruktóz a jófiú, ezt mértékkel fogyaszthatjuk, nem emeli meg hirtelen a vércukorszintet, de a finomított répacukor amit ugye hozzáadnak, na az igen, ezért lesz tőlle éhes az ember, mert ez megdobja a vércukorszintet, hirtelen, a szervezet ennek korrigálására inzulint bocsájt ki a semlegesítésére, ekkor leesik a vércukorszint, ilyenkor éhesnek érezzük magunkat, és a kör bezárult, ismét eszünk, iszunk ,de ha cukrosat akkor ez a folyamat ismétlődik, ha viszont jó kaját viszünk a szervezetbe, nem emeli horror szinten a vércukrot, nem kell annyi inzulin, a vércukorszint helyreállításához, ergó később éhezünk meg ismét.

Cukorbeteg akkor lesz valaki, mikor ezekmiatt az apró ,de folyamatos cukormérgezésektől, kimerül az inzulitermelés, elfárd a szervezet védekezőrendszere.

2013. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hm.. teljesen tanácstalan vagyok... én már nem értem mit szabad enni meg mit nem...kész lehetetlenség kiigazodni ezeken a mai ételeken meg italokon...
2013. febr. 19. 16:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem meg marha egyszerű fledolgozot élelmiszer, a legtöbb hulladék, tisztelet a nem tudom, hogy létezik-e kivételnek, nem feldolgozott na azt kell megenni, magadnak megfőzni, pl gyümölcs, az nem feldolgozott, hazaviszed kicsavarod, na az a 100%-os gyümölcslé!!

Utánna kell nézni, hogy milyen termék milyen káros anyagokat tartalmaz, és el kell dönteni, hogy fogyasztod-e továbbra is, mert mondjuk úgy döntesz, hogy az még belefér neked, vagy nem.Pl én cukor helyett édesítőt teszek a teámba, de mivel csak reggel iszom ,ezért úgy döntöttem, nekem még belefér a mesterséges édesítő, és nem fizetek háromszoros árat a természetes alapú édesítőkért.

2013. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!