Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen emlős tejét és tejtermé...

Milyen emlős tejét és tejterméket lehet fogyasztania az embernek?

Figyelt kérdés
Arról hallottam hogy a tehénen kecskén juhon kívül ló szamár és bivaly tejet is ihatunk és a sertés teje ihatatlan. De mi a helyzet a többi emlőssel: pl. ami hozzánk a legközelebb van genetikailag az emberszabású majmok? Vagy ami eszembe jut zsiráf, elefánt, gnu stb.. Tehát fogyaszthatók lennének ezek?

2013. febr. 23. 00:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Az jutott eszembe hogy az orrszarvú teje is fogyasztható , csak legyen aki megfeji.. :-)
2013. febr. 23. 00:49
 2/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg egyiket sem.A tej azért termelődik bármilyen állatban,h a kicsinyét táplálja.Az ami benne található kifejezetten az ő igényeihez igazodik és nem más élőlényéhez.Sőt nem is a felnőtt állatokéhoz.Nagyon sok panaszt tud okozni a tejivás,úgy hogy az ember nem is gondolja,h attól van(emésztési problémák,fájdalmak). Sok olyan anyag van benne ami hasznos,de azt máshonnan kéne pótolni.Ezek tények,bár ennek ellenére én is iszom a tejet :)
2013. febr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hexe leírta, egyikét sem. Valószínűleg az emberi tej okozna legkevésbé bajt, de még az sem valószínű hogy ideális táplálék lenne FELNŐTT korban.
2013. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze nekem is a friss különlegesen tiszta hegyi ásványvizek váltott keveréke az ideális folyadékpótlás.

De sokkal veszélyesebb ital is van az ember számára amit sokan fogyasztanak. Másfelől meg a tejtermékek egy nagyobb hányadát adják az élelmezésnek ezek után azokról is le kéne mondanunk.

Kérdésem mégis arra vonatkozott hogy miért azon állatoknak fogyasztja a tejét és volna -e bármi káros mások emlősök tejének ivásában.

2013. febr. 23. 18:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Élelmiszermérnök -ON-


Ezek az állatok viszonylag jó tejhozammal rendelkeznek, könnyen tarthatók, szaporíthatók.. ennyi. Nem jobb a tejük mint más állaté, nem rosszabb a sertés teje mint a szarvasmarháé, csupán kevés van neki.


-OFF-


Igen, itt az ideje lemondani a tejtermékekről. A társadalom felnőhetne lassan, táplálkozás terén is. Nevetséges amit művelnek, tolják a tejes ételeket, péksütiket, HA edzenek akkor jön a flabélos, speedfitnes, nem is tudom hogy 'jobb esetnek' számít-e már ha zumbáznak, persze igazi edzés, gyógytorna az semmi, és megy a szájtátás hogy 40-50 éves korra elhasználódnak mint ringyó alteste. Tesznek valami az elhasználódás ellen az embertömegek? Na most én egy gyógyászati egyesület tanfolyamain, óráin azt kell tapasztaljam (meg egyéb források alapján) hogy gyakorlatilag nem, vagy igen keveset ami legfeljebb a lelkiismeretük megnyugtatására elég. Elmegy a csajszi kocogni a Margit-szigetre, aztán otthon vacsorázik egy danone activiát? Nevetséges, és ez az átlag szint.

2013. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát köszi hogy megosztottad ahogy látod! De ne felejtkezzünk meg a férfiakról akik még ennyit sem mozognak és végképp egészségtelenül ehetnek. Amúgy a drogok gyógyszerek alkohol a kávé cigi cukor és egyéb szénhidrátok utánra sorolom a tejtermékeket. Persze próbálj meg egy hidnut meggyőzni hogy ne igyon tejet. Ahol kevés vagy nincs hús illetve nem fogyasztják valamint kevés a fehérje Kálcium ott esznek ilyesmit. A ló túlsó oldala az a vega aki nem visz be fehérjét hasznos zsírokat mert növényeken él. Legalább annyira káros!!
2013. febr. 24. 00:59
 7/10 anonim ***** válasza:

A hindu és a vega nagyon érdekes kérdések.


Indiában, ahol növényi táplálék mellett gyakorlatilag tejterméket esznek ami állati eredetű, a legmagasabb a cukorbetegség előfordulása. Okkal.


De ettől eltekintve, a vegetarianizmus (de csúnya szó) nem is áll annyira távol az egészségtől. Ha egy vegán megválogatja hogy milyen növényeket eszik (nem liszten meg szóján él), és hetente azért erőt vesz magán, és eszik halat (igen, akkor már nem vegán, tudom) akkor igen egészséges lehet!

A kiegyensúlyozott táplálkozás ami egészséget biztosít elég széles skálán mozog növényi és állati táplálékok fogyasztása terén. De ha mindkettő jelen van, akkor igen egészséges embereket találhatunk.

2013. febr. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így van,a kiegyensúlyozotton van a lényeg.Tudom,h a vegák leharapják a fejem,de állati eredetű fehérjékre(tojás,hal) szükség van! A tejjel az a probléma,h tejben lévő anyagok lebontásához szükség van egy enzimre,ami a felnőtt emberek szervezetében nincs meg, kiskamasz korban leáll a termelődése.Én eü.szempontból tudom,h rengeteg emésztési panasz adódik a tej fogyasztásából.(hasi görcsök,hasmenés,súlyosabb esetben bélgyulladások)
2013. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Férfiaknak azért lenne ötletük arra vonatkozólag, hogy milyen emlős tejét fogyasztaná.
2013. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ejnye-ejnye! Elennéd a gyerek elől :)
2013. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!