Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tönkretehettem a gyomromat a...

Tönkretehettem a gyomromat a rendszertelen étkezéssel? Mit tegyek hogy megint egészséges legyek?

Figyelt kérdés

Hónapokig alig ettem, elég sokat fogytam(52kg 178cm). Leginkább csak este és akkor is csak gyorskaját. Sok volt a stressz, nem volt rá idő stb... Most hirtelen próbáltam meg rendesen enni, de sajnos nem megy. Délelőtt és délután nagyon nehezen eszek. Hányingerem van az ételtől. Este már tudok kétszer vacsorázni.


Sok vitamint szedek kb 1 hete amit éhgyomorra veszek be reggel. Vasat is szedek, amiről azt hallottam hogy nem tesz jót a gyomornak.

100%-os gyümölcsléket iszom (inni rengeteget tudok). Csak minél többet iszom, annál nehezebben tudok enni.

Érzem az éhséget, de hányinger is társul mellé (mint amikor már hányingerem van az éhségtől érzés)

Az is feltűnt még, hogy ha saját magamnak kell megcsinálnom az ételt, már elkészítés közben elmegy tőle a kedvem. Étteremben sokkal jobban esik, persze nem akarok napi háromszor étterembe járni.


A szervezetem meg mintha fellázadt volna. Felgyorsult az anyagcserém, nem akarja befogadni az ételt. Lassan egyre jobb, egy picit már híztam is, de ez egy nagyon lassú folyamat.


Hogy állhatnék vissza a 'normális' reggeli ebéd vacsora étkezésre?



#fogyás #étkezés #nehezen evés
2013. febr. 26. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ember mindig rendszertelenül evett. A rendszeres étkezéssel lehet segíteni, de a rendszertelen étkezés még nem ok panaszokra.


A rossz minőségű étkezés vezet problémákhoz.


Írtad: gyorskaják.

Húsokat és zöldségeket fogyassz, a gabonamentes táplálkozás meg fogja előzni a vashiányt, több vitaminhoz fogsz jutni.

C-vitamin, D-vitamint és omega3 zsírsavakat pótolj, ezekre van szükség első sorban.

2013. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál. Tehát a panaszaim, hogy most nem tudok enni, normálisak ilyen helyzetben? Egyébként a gyorskaja még a jobbik eset volt, mert az legalább egy nagyobb mennyiség. Általában zacskós leves, zacskós tészta... napi 1 este és kész.


Tegnap ettem zöldséget meg húst. Már ma jobban érzem magam :)

2013. febr. 26. 12:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, én sem okkal ajánlom ezeket.


Írok röviden egy kis érdekességet.


Az emésztés egy funkció, sok szervünk összehangolt munkája, aminek egyébként nagyon fontos szerepe van.. nyilván ha eszel -> jól emésztesz -> sok energiához jutsz.


Ha eleve nem normális, tápláló ételeket eszel, akkor az emésztőrendszerednek sem lesz elég energiája. Így enni sem fogsz kívánni ... Ez azért probléma, mert ha nem kívánsz enni, továbbra sem lesz energiád, tovább romlik az emésztés...


Te elkezdtél enni, jó úton vagy. Én nagyon ajánlom a zöldségekben dús étkezést, a lisztek, cukrok, tejtermékek kerülésével. Persze vannak módok hogy a zöldségeket emészthetőbbé tegyük (párolás, csípős fűszerezés) de ígértem hogy röviden írok :)

2013. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!