Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízhatnék pár hónap...

Hogyan hízhatnék pár hónap alatt 15 kilót?

Figyelt kérdés

Kicsit összetettebb probléma annál, amit le lehetne tudni annyival, hogy "egyél sokat". Még fiatalabb koromban voltam a bajaimmal gasztroenterológusnál (meg azt hiszem endokrinológusnál is, már nem rémlik, 8 éve volt...), megállapított valami olyat, hogy egy táplálékbontó enzim hiányzik belőlem. Azóta sem tudok többet, a költséges orvosi szarakodás miatt inkább megtanultam együtt élni azzal, hogy a 173 centim mellé 50-53 kiló vagyok.


De már felnőttem, néha fizikai munkát is végzek és nagyon zavar, hogy pálcikaember vagyok. Csinálom itthon a fegyencedzést egy ideje, eredménye talán annyi, hogy le tudom vele vezetni a feszültséget. Nem szedek semmit és elég vitaminhiányos az étrendem, anyagilag sem bírnám a húst hússal változatot.


Ki, mit tudna javasolni? Ha jól tudom, a fehérjét nem tudom bontani. Mit egyek/mit szedjek?



2013. febr. 26. 16:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Még valami, a testi fejlődésben is megálltam körülbelül 17 éves koromban.
2013. febr. 26. 16:28
 2/4 anonim ***** válasza:

Hízni csak a fehérjétől lehet, szóval esélytelen. Nem hiszem, hogy ne tudnád lebontani, inkább csak nagyon rossz minőségben, vagy 1 részét nem.

A legjobb fehére a tejsavófehérje, lehet kapni több kilós dobozokban, azt érdemes szedned.


De ha nem genetikai a dolog, akkor lehet akár vitaminhiány miatt is, pl érdemes Bvitaminos kiegészítőket szedni, amiben az összes B benne van. Mellé 1adag magnézium, és 2adag kalcium, +dvitamin.

Szedheted pezsgőtablettákban is, csak az aszpartámot tartalmaz, ami nagy mennyiségben méreg.

Inkább vannak nyomelemkeverékek, mint usa megaminerals, de bármi jó, ami hasonló dolgokat tartalmaz. A májban sok vitmain tárolódik, de mivel sokan nem szeretik, kb feleannyiba kerül, mint a csirkemell. De az utóbbi is nagyon jó testépítő alapanyag. Pl próbálkozhatsz ezzel a kettővel, meg savórúró/sajt+trappistasajt keverékével is. De ha csak a fehérjére mész, akkor érdemesebb a port venni, olcsóbb.


Elvileg ezeket be lehet vinni táplálékokkal is, csak egyrészt ma már a táplálékok eléggé rossz minőségűek, másrészt lehet hogy több adagot kell enned, hogy felszívódjon normál mennyiség.

Ezt lehet meg kéne beszélned az orvosoddal mielótt masszív pénzkidobásba kezdenél. Ha úgyse épül be, akkor ne erőltesd.


Azért nem árt tovább kutatni más orvosoknál érdeklődni, pl neten kérdezősködni vagy hasonló embereket megismerni, utánaolvasni a betegségednek, megfigyelni magad, stb mert az orvosok elég hülyék és lusták tudnak lenni, meg nem holisztikusan gyógyítanak, hanem csak 1-1 tünetet kezelnek.

2013. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Javítom, hízni lehet még a túlzott szénhidrátfogyasztástól is, de attól csak dagadt leszel, nem izmos, gondoltam nem az a célod.
2013. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Izomra is vagy csak "hájra" akarsz hízni?
2013. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!