Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ajánlotok puffadás ellen?

Mit ajánlotok puffadás ellen?

Figyelt kérdés

Puffadáson kívül nincs egyéb tünetem, pl hasmenés, székrekedés, szélgörcsök... De a puffadás állandósult az utóbbi hetekben.


Olvastam a témáról, úgyhogy amit kiemelnék:

nem iszom szénsavasat

sportolok heti 3-4szer, de sétálok is minden nap

jelenleg nem is stresszelek, épp egy nyugodtabb periódusomban vagyok

rendszeresen eszem, és próbálok egészségese, persze nem mondom, hogy soha nem ennék csokit, vagy rántott húst... de nem változott semmi az életmódomban az utóbi hónapokban. Épp végre elértem a normális testsúlyomat. (régen elég vékony voltam(


Van bármilyen alternatív gyógymód, amit bevethetnék, mielőtt orvoshoz megyek a panaszaimmal?

Már nem bírom, hogy nem tudom behúzni a hasam.. :S


Köszi,

23/L



2013. márc. 3. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg egy probiotikum kúra segíthet. Pl. Lacto Protect 2 hétig 2x1. Kb. 1800 Ft-ba kerül.
2013. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

fingás:D


ha van egyél, ha nincs vegyél és egyél meg egy egész befőtt cseresznyét:D úgy megmozgatja a beleket, hogy annak a rendje... ha nem működik, akkor legalább finom volt:)

2013. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tested változik akkor is ha Te ugyan úgy eszel mint eddig..


Tejtermékek? Glutén? Hüvelyesek, burgonya?


Zöldségeket csípősen készítsd el, fokhagymával és vörös hagymával, gyömbérrel fűszerezd. Így ezek is kevésbé puffasztanak.


Egy csoki vagy egy rántott hús még nem okoz gondot, hacsak nem visel meg a panírban lévő glutén. Ami bárkit megviselne, tehát teljesen reális.


Gyógymód általában a tej-gluténmentes táplálkozás, bélfalat károsító lektinek csökkentésével. Ez pár nap alatt már segít.

2013. márc. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Espumisan
2013. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!