Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális ez a táplálkozás? 15L

Normális ez a táplálkozás? 15L

Figyelt kérdés

170centi vagyok, 69 kiló, általában..

A súlyom állandóan változik 70kiló voltam, de volt már 72 is .. és most kb. 1hónapja 68. Több 'időszak' van az evésemben. Úgy értem, van mikor alig eszek (most ez megy két hónapja, a menstruációm idején többet eszek, azt hiszem ez normális)

De van 1-2hónap hogy keveset eszek, aztán sokat, és ez így megy. Nagyon nem voltam megelégedve magammal, de most így jól érzem magam, nem szeretnék újra visszahízni.

Ezzel egyetlen baj van, ha jön a 'sokat evős' időszak nem bírok uralkodni magamon. 1éve vegetáriánus vagyok (egyik pillanatról a másikra következett)

A 68, 65körüli súlyomat megszeretném tartani. Mert jelenleg lapos a hasam, végre elégedett vagyok. De még ez is: vannak pillanatok, hogy sírok mert nagy a hasam, vastag a combom. Az orvos azt mondta teljesen rendbe vagyok, nem kell fogynom. Most sokan mondják hogy jó az alakom, észreveszik, hogy fogytam.

Normális ez tinédzser korban?:)


2012. szept. 30. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én is vegetáriánus vagyok. Kérdés: nem eszel nagyon sok szénhidrátot? Nem szokott előfordulni, hogy hirtelen megéhezel, és mondjuk bevágsz 3 kiflit margarinnal? Mennyi fehérjét és zöldségfélét fogyasztasz?

2 ötletem van: 1. növeld a zöldség-gyümölcs bevitelét,ezekben eltelítő rostok vannak (különösen jó hatásúak az alma pektin tartalmú rostjai, amik a nyálkahártyát is védik)

2. Valamilyen módon növeld meg a fehérjebeviteled. 0.8 g/ttkg az alsó határ a who szerint (neked jelen adataid alapján 55 g naponta), de fel lehet menni akár 1.5-2 g/ttkg-ig is, attól még nem lesz bajod (magasabbra nem, testépítők néha szoktak, de rájuk teljesen más vonatkozik). Egyél túrót (sajtot, tojást csak mértékkel). Azt érdemes figyelembe venni, hogy a joghurt-kefír fehérjetartalma kb. 3.5%, tehát fehérje szempontjából nem érnek sokat, de egy fél literes kaukázusi kefír (450 g* 0.035 = 15.75 g) fehérje tartalma azért már jelentős részt fedez a napi adagból. Esetleg vásárolj fehérjeturmixhoz való port, amikor olyat iszom, az úgy eltelít, hogy egyáltalán nincs kedvem annyi szénhidrátot enni, és a közérzetem is jobb tőle.

Egyébként az egy kerülendő taktika, hogy vegaként ugyanazt esszük mint eddig mínusz a hús, mert az tényleg tápanyaghiányhoz vezet. Helyette ismerkedj meg a keleti, főleg indiai konyhákkal.

2012. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Hát gomba, répa, brokkoli, banán, szőlő, barack függő vagyok:)Imádom a zöldségeket, de a családban csak én vagyok egyedül vega. Szóval általában gombapörköltet eszek vagy amit mondtál: ugyanazt, hús nélkül. Egyébként félek az ilyen poroktól, meg nem tudom anya támogatná e:)

Egyébként nem érzem, hogy túl sok szénhidrátot ennék, mondjuk a tízórai az általában zsömle vagy ilyesmi, meg a vacsora is. De igyekszem nem túl sok tésztát vagy ilyesmit enni.

2012. szept. 30. 17:44
 3/3 anonim ***** válasza:
A gombának jó a fehérjetartalma, csak sajnos nagy része nem felszabadítható az emberi emésztés által, és ki is ürül. Próbáld ki a csicseriborsós kajákat, keverd a gabonaféléket (a kurkumás rizs nagyon finom, és még egy csomó gabonafélét mg lehet a rizshez hasonlóan főzni). A portól nem kell tartani, csak jó minőségűt kell választani. Kb. 6000 forint egy havi adag, ha napi 1 pohárral iszol. Olyan, mintha kakaót vagy gyümölcsturmixot innál. 20-30 g fehérje van egy ilyen pohár italban, ezzel ártani még nem fogsz magadnak, de ahhoz már éppen elég lesz, hogy ne legyen hiányod sem. És az aránylag több fehérje és kevesebb szénhidrátot segít megtartani az alakodat. Egyébként ha sírsz, akkor lelki problémád is van, arra kerestél már megoldást? (Bár ha ezzel meg tudlak nyugtatni, a lelki problémák tinédzser korban bizony előfordulnak.)
2012. szept. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!