Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékeny vendégem mivel...

Lisztérzékeny vendégem mivel vendégelhetem meg?

Figyelt kérdés
A hétvégén látogatóba jön hozzám egy nagyon jó barátnőm, aki lisztérzékeny. Kérdeztem tőle, hogy általában milyen felvágottakat szokott enni, hiszen azt tudom, hogy kukoricalisztes kenyeret fogaszt. Azt mondta ne törődjek vele, nem kell rá költenem, vegyek neki puffasztottrizst, és kész. de én nem így gondolom, Szerintetek, milyen felvágotta vehetnék neki a reggeli szendvicshez, és milyen ebédet főzhetnék neki?
2013. márc. 12. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérd meg az üzletben az eladót, hogy glutén mentes felvágottat, szalámit keressen neked. A puffasztottrisz a legjobb ötlet, anyu is lisztérzékeny és azt evett, amíg nem vett kenyérsütőt, de gondolom te 1 alkalomra nem fogsz vásárolni. Ugyanúgy ehet, vajat, van glutén mentes vaj, sajt, zöldséget is vegyél a reggelihez.

Ebédre lehetne natúr csirkemell, rizzsel, vegyessalátával, vagy bármilyen sülthús ami nincs panírozva, esetleg pörköltet is csiálhatsz ha vásárolsz kukoricalisztes tésztát, ami szerintem jobb, mint a rendes, én mindig eszek belőle ha az anyu csinál magának.

Lehet venni glutén mentes kuglóf port vagy hogy is mondjam, tojással kell kikeverni és ugyanúgy megsütni mint a többi sütit, ha esetleg desszertet szeretnél, és ez is finomabb mint a rendes kuglóf :D Ha esetleg még lenne kérdésed írhatsz nyugodtan :)

2013. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézz szét paleolit táplálkozással foglalkozó oldalakon, ott minden étel gluténmentes. :)

PL.:

[link]

2013. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:) Jó tippeket kaptam:)
2013. márc. 13. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!