Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek lisztérzékeny? Rájötte...

Lehetek lisztérzékeny? Rájöttem, hogy a tesztet tulajdonképpen diéta "alatt" végeztem el.

Figyelt kérdés
Szerencsére vezetek kaja-naptárt, amibe beírom, hogy mikor mit ettem. Még december végén végeztem coeliakia tesztet (Biocard, gluténérzékenységre), az eredmény teljesen negatív lett. De tulajdonképpen előtte már egy hónapja irtó kis mennyiségű glutént fogyasztottam a karácsony pár napját leszámítva. Mivel egy csomó élelmiszertől utána mindig rosszul voltam, már reflexszerűen inkább kölest, rizslisztes dolgokat ettem. Ez befolyásolja a tesztet? Ha bármilyen kenyeret (főleg tönköly vagy rozsliszteset) eszek, pár órán belül hasmenésem van. Érdemes háziorvoshoz fordulnom vagy valószínűleg csak az anyagcserémmel van gond? Egyébként sok zöldséget/ gyümölcsöt eszek és egészségesen táplálkozom.

2013. jan. 26. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Keresd meg a háziorvosodat, lehet, hogy egészen más a bajod.
2013. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ami liszteket írtál, azok serkentik az anyagcserét pont. Tehát nem feltétlen lisztérzékenységről lehet szó.
2013. jan. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ez igaz... nem tudom. Olvastam, hogy a kutatások szerint a tönölybúza több glutént tartalmaz hagyományosabb társaihoz mérve. Egyszer egy hétig tele volt a hasam/hátam csalánkiütéssel, miután kb reggel délben este tönkölylisztes dolgokat ettem a hétvégén (pogácsát és kenyeret sütöttünk), ráadásul sokszor "visszajön" amit eszek és gyomorsav van a torkomban, amit nagyon utálok! Fogalmam sincs mitől lehet, az is megeshet (magamat ismerve), hogy csak túlreagálom az egészet, de az biztos, hogy amikor zöldséget/gyümölcsöt/húst és minimális szénhidrátot eszek csak, akkor nincs semmi bajom
2013. jan. 27. 20:44
 4/16 Julie S ***** válasza:
Simán lehetsz lisztérzékeny. A tesztet olyankor kell csinálni, amikor rendes mennyiségű glutént fogyasztasz, különben ne várj pozitív eredményt. De még úgy sem biztos, hogy kiadja. A legjobb, amit tehetsz, az pont az, amit csinálsz. Figyeled, hogy mi az, ami árt és azt utána mellőzöd.
2013. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

1. a lisztérzékenység nem kimutatható. Minden ember lisztérzékeny, ezek közül kis töredék mutatható ki különböző tesztekkel.

2. Nem is a leghatékonyabb teszteket használják, és még azok is rengeteg falsnegatív eredményt mutatnak.


Újra leírom: minden ember lisztérzékeny, csak különböző tüneteket produkálunk, különböző intenzitással.

2013. jan. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Julie S ***** válasza:
Lehet, hogy mondjuk 1% nem az (valami csoda folytán). :D Honnan tudod, hogy tényleg valóban mindenki az? :D Na ne érts félre, nem kötözködni akarok veled, csak ez a végletesség. :) Úgysem hiszik el, ezért én jobbnak látom finomabban adagolni.
2013. jan. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Abszolút 100%-ban igazad van.

Hatásvadász módon költői túlzáshoz folyamodtam, jogos a kritika!

2013. jan. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Valóban egyetlen ember szervezete sem képes feldolgozni a glutént, de a legtöbbeknek ez nem okoz gondot, egyszerűen átmegy rajtuk. Lisztérzékenynek azokat nevezzük, akiknek a glutén a vékonybél leépülését, felszívódási zavarokat okoz. Kérdezőnek: menj vele orvoshoz, abból gond semmiképpen nem lehet, és kérd hogy utaljon be gasztroenterológiára hogy kiderítsék.
2013. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem, azok is lisztérzékenyek akiknél más panaszokat okoz, sőt azok is lisztérzékenyek akiknél a cöliákiát (vérvizsgálat, immunológiai vizsgálat, hajlamosító gének) mind negatívok, de a gluténmegvonás egészségügyi állapotjavulást eredményez. Tehát ez a glutén rossz hatások nélkül átmegy rajtuk, ez egy sok bajhoz vezető szépítése a valóságnak.
2013. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
és gasztroenterologián milyen vizsgálattal szokták ezt vizsgálni? tükrözéssel? az a baj, hogy nem értek ehhez az egészségügyis rendszerhez, sosem jártam igazán dokihoz és nem tudom, hol kéne elkezdenem... tulajdonképpen még háziorvosom sincs
2013. jan. 30. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!