Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudom valamivel kompenzálni...

Tudom valamivel kompenzálni ha egyszerre nagyon sok szénhidrátot vittem be?

Figyelt kérdés
Most megettem egyszerre kb 80-100 grammot, lehet ilyenkor valamit csinálni hogy ne tegyen sok kárt bennem?(pl valami ami leköti vagy mozgás, folyadék ).Már egy ideje nem tudok valamiért leállni ha édességet eszek.Nem fogyókúrázok. (175cm 50kg-os lány )

2013. márc. 15. 10:34
 1/9 A kérdező kommentje:

amúgy ezeket ettem meg: ~2dl tej, 1fél csokis végű croissant, 1 műzliszelet, kb 1 sor csokinak(3-4 kocka) megfelelő csokitöredék darabok, 1 kinder maxiking, kb 1 marék csipsz és egy marék diákcsemege és 2 kis vaniliás karika azthiszem ennyi...

:D

2013. márc. 15. 10:42
 2/9 A kérdező kommentje:
És ráadásul ilyen módon, hogy fogtam egy tálat beleraktam a csokidarabokat és a csipszet és ráöntöttem a tejet
2013. márc. 15. 10:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod, mi bajod lehetne? De ma már ne egyél több édességet.
2013. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Összefoglalva, a szénhidrátdús táplálkozás több mechanizmuson keresztül rontja rövid és hosszútávon az agy működését:


1, szénhidrátdús étkezés után, megugrik, majd lecsökken a vércukor szint, s mivel az agynak az egyenletes vércukorszint optimális, az ingadozó szint lerontja a teljesítményt

2, a rendszeres szénhidrátdús táplálkozás inzulinrezisztenciát idéz elő az agyban, lecsökken az agyi inzulintermelés is, s ez rontja az agysejtek cukorfelvételét, hosszú távon ez vezet Alzheimer kórhoz

3, Az agy éberségét fenntartó neuroncsoport (orexin/hypocretin neuronok) szénhidrátra csökkenti működését, fehérjére növeli, azaz a fehérjedús táplálkozás ébren tart, a szénhidrátdús táplálkozás rontja az éberségi szintet, álmossághoz, aluszékonysághoz vezet

2013. márc. 15. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen tudományosan, patikamérleggel felszereve akarsz táplálkozni, akkor talán gondolkozz előre, vegyél erőt magadon, és ne zabálj össze minden szart.
2013. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mostmár nem tudom visszacsinálni(vagy hányjak?), csak azt szerettem volna megtudni, hogy lehet-e valahogy kompenzálni?
2013. márc. 15. 11:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. De emiatt ne hánytasd meg magad, azért nem mérget ettél, könyörgöm.
2013. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

tudom, azt ironikusan írtam. na mindegy akkor várok, azért köszi

:D

2013. márc. 15. 11:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor tornázni kell.
2013. márc. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!