Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet REFLUX idegi alapon?

Lehet REFLUX idegi alapon?

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 17:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az idegi alapon nem értem pontosan mire gondolsz.

Hogy érted?

2013. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Persze. Ez az ok a megbetegedések többségénél.
2013. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
igen! a legtöbb embernek stressz hatására alakul ki ez a betegeség.
2013. márc. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Úgy értetted a kérdést hogy stressz miatt lehet e?

Ha igen a stressz olyan hormonokat is termel ami serkenti a gyomorsav képződését.ez a többlet gyomorsav a gyomorszáj gyengülése miatt felkerül a nyelőcsőbe.

2013. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok uhh jó sok válasz nem számitottam rá, hát én 2éve vagyok pánikbeteg, sokat idegeskedtem, mostis szorongok szinte napi szinten, és már ez az egész idegesit, nincs gyomorégésem, torkomat érzem rossznak, nem látnaksemmit rá fogják hogy reflux, de ha sok lenne a savam érezném, még csak fel se jön, akkor mi ez? a sav gőze is feljöhet mondjuk, de a gyomorszájat is az idegrendszer irányitja...
2013. márc. 15. 17:38
 7/18 anonim ***** válasza:
Teljesen tipikus az eseted. A reflux nagyon is valószínű, amit az orvosok mondanak, csak a megoldást nem jó helyen keresik. Nem a refluxot kell megszűntetni, hanem az azt kiváltó okot, az állandó idegeskedést, a pánikbetegséged.
2013. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, hiába szedem a gyógyszert is. De van valami vizsgálat ami kimutatja? Olvastam hogy megitatnak valamit és a lábakat felemelik, mert ugye a tükrözés csak akkor mutatja ki ha találnak gyulladást a nyelőcsöbe. engem 1éve tükröztek nem találtak semmit, akkor a gyomrom fájt sürün majd kórházba kerültem annyira marta a sav (sok idegesség) és azóta érzem a torkomban ezt szinte felváltotta a gyomromat, szóval lehet tényleg reflux...
2013. márc. 15. 17:43
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez így más tészta.Nem valószínű hogy reflux.Látott már endokrinológus vagy fülorr gégész?Lehet pajzsmirigy probléma is amit a torkodban érzel és az ingadozó hormonháztartás okozhat erős pszichés tüneteket.
2013. márc. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szia. Igen látott pár fül orr gégész, szerintük minden rendben van. Pajzsmirigy vizsgálatom is volt igaz hogy nem most hanem olyan 2éve kb. akkor is minden rendben volt.

Meg hát mondom ezt azóta érzem hogy a kórházban marta a gyomrom a sav...és először csak picit égett a torkom nem foglalkoztam vele sokáig és már odáig jutottam hogy rekedt vagyok és jobban érzem mintha a nyálkahártyám sérülve lenne érzékeny stb. ilyet a reflux is tud okozni olvastam, plusz még gátolt orrlégzés is rá segit...

2013. márc. 15. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!